zklepy.pl
Image default

Sihvonen z szansą w Chance Lidze. Zagra w Stadionie Litomierzyce

Riku Sihvonen, który w zeszłym sezonie stanowił o sile STS-u Sanok, znalazł nowy klub. Choć pierwotnie mówiło się, że 23-latek ponownie spróbuje zaistnieć w swojej rodzimej lidze, to ostatecznie skorzystał z oferty czeskiego pierwszoligowca – HC Stadion Litomierzyce.

Riku Sihvonen dołączył do STS-u Sanok na początku października zeszłego roku i z miejsca stał się kluczową postacią ekipy z Podkarpacia, co znalazło również odzwierciedlenie w liczbach. W 29 meczach sezonu zasadniczego zdobył 32 punkty za 11 bramek i 21 asyst. W ćwierćfinale play-offów sanocka drużyna okazała się być bezradna wobec GKS-u Tychy, lecz fiński napastnik zdołał wypracować w 4 spotkaniach 3 asysty.

Hokeista urodzony w Jyväskyli przyjechał do Polski jako drugi najlepiej punktujący zawodnik Hermesa, występującego w rozgrywkach Mestis, będących bezpośrednim zapleczem Liigi. W przeszłości reprezentował także drużynę narodową na szczeblach do lat 17, 18 i 20, gdzie spotkał kilku zawodników grających dziś w NHL.

Przez ostatnie kilka tygodni spekulowało się, gdzie Sihvonen będzie kontynuował swą karierę, lecz dziś jego transfer został oficjalnie potwierdzony przez działaczy czeskiego Stadionu Litomierzyce. Drużyna z kraju usteckiego zajęła siódme miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym, lecz w siedmiu meczach ćwierćfinałowych okazała się być gorsza od późniejszego finalisty rozgrywek – Dukli Igława.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj