Słodko-gorzka inauguracja Chmielewskiego. Gol i kontuzja reprezentanta Polski [WIDEO]

HC Oceláři Trzyniec udanie zainaugurował nowy sezon czeskiej Tipsport Extraligi, wygrywając 4:0 z Motorem Czeskie Budziejowice. Aron Chmielewski, mimo zdobytej bramki, nie będzie jednak miło wspominał tego meczu.

Trwała dziesiąta minuta spotkania, kiedy Aron Chmielewski świetnie odnalazł się przed bramką Dominika Hrachoviny, celnie przekierowując krążek po mocnym strzale Ondřeja Kovařčíka, podwyższając prowadzenie „Stalowników” do dwóch bramek przewagi. W trzeciej tercji ekipa spod Jaworowego dołożyła kolejne dwa trafienia, udanie inaugurując nowy sezon Tipsport Extraligi.

Niestety, reprezentant Polski nie dokończył tego spotkania, bowiem doznał kontuzji obojczyka. 29-letni gdańszczanin jest zmuszony poddać się operacji, która wyklucza go z treningów w ciągu – przypuszczalnie – najbliższego miesiąca. Na lodzie spędził łącznie 7 minut i 23 sekundy, oddając w tym czasie dwa strzały. Przypomnijmy, że zdrowie nie dopisało mu również w ubiegłych rozgrywkach.