zklepy.pl
Image default

„Smocze Opowieści”: Popadanie w ligową przeciętność i Winter Classic na horyzoncie

Czy Oceláři to w tym sezonie tylko ligowy średniak, który dopiero zaatakuje w Playoff? To pytania zadaje sobie coraz więcej kibiców, bo trudno inaczej tłumaczyć sobie ciągłe potykania się na kolejnych przeszkodach. W tym roku do Trzyńca Mikołaj przyniósł też inną świetną wiadomość dla kibiców – Winter Classic w Bratysławie w ramach przełożonej 18 kolejki.

Trzyniec powoli traci kontakt z czołową dwójką (Pardubice & Vitkovice) i obecnie musi skupić się na tym aby uniknąć walki w „dogrywce” o Playoff, czyli będzie celował w miejsce 3 lub 4. Czy jest to coś co powinno kibiców martwić?

Raczej nie, bo obrońcy tytułu dość dobrze radzą sobie do tej pory w delegacji, więc ewentualny brak przewagi lodowiska nie powinien stanowić problemu. Co prawda za nami dopiero półmetek sezonu, ale zdaje się, że dał on już odpowiedź na wiele pytań.

Przede wszystkim – trudno będzie o powtórzenie wyniku z zeszłego roku bez zdecydowanej poprawy gry w defensywie, która w ostatnich latach była żelaznym punktem. Tak samo jak domowa twierdza, gdzie Oceláři odprawiało kolejnych rywali. W tym sezonie Trzyniec boryka się z kilkoma słabościami, które spowodowały, że na tym etapie traci już 16 punktów do liderujących Pardubic. Wszystko za sprawą tego, że praktycznie każde zwycięstwo okupione jest porażką (obecny bilans to 13 wygranych / 12 przegranych) nie pozwala ani uciec ani dogonić. I tak jak wydawało się, że Trzyniec powoli łapie rytm przegrał kolejne trzy spotkania – Pilzno 2:1, Sparta 1:0, Ołomuniec 4:2. Impas przełamał dopiero domową wygraną z Mladą Bolesław 3:0 (jedną z bramek zdobył Aron Chmielewski).

W tym sezonie nic już chyba nie jest pewne. Już w piątek do Werk Areny przyjedzie zespół z Czeskich Budziejowic, później wyjazd na bardzo trudny teren do lidera z Pardubic, Karlowe Wary u siebie i prestiżowy mecz wyjazdowy w Vitkovicach. Na dokładkę świąteczne spotkanie z z Kometą Brno we własnej hali. Konia rzędem komuś kto jest w stanie przewidzieć wyniki tych spotkań. Obecny bilans Oceláři z nadchodzącymi rywalami w tym sezonie to 7 porażek i tylko 2 zwycięstwa (z Karlowymi Warami i Kometą Brno – oba wyjazdowe).

Kiedy wydawało się, że kibice w tym sezonie mają więcej powodów do zmartwień niż radości… ogłoszono, że Oceláři Trzyniec rozegra Winter Classic. W ramach ligowego spotkania w Bratysławie Oceláři podejmie Kometę Brno 13 stycznia 2023 roku na stadionie piłkarskim Slovana. Wybór drużyn jest nieprzypadkowy, ponieważ obie ekipy mają dotrzeć na miejsce pociągami i znajdują się w „dość bliskiej” okolicy. Na Słowacji będzie to prawdziwy hokejowy weekend bo swoje mecze pod gołym niebem rozegra również w ramach tej samej serii Slovan Bratysława z Koszycami i Dukla Trenczyn ze Zwoleniem. Co ciekawe dla Komety będzie to kolejna tego typu seria, bo już kiedyś Brno samo organizowało tego typu event.

Najnowsze artykuły

MŚ Elity: Kanada triumfuje! Łotysze z historycznym medalem

Mateusz Pawlik

Podsumowanie fazy grupowej MŚ Elity

„Smocze Opowieściu”: MI5TŘI i transferowa karuzela

Patryk Polczyk

Zostaw komentarz