Sosnowiczanie popsuli obchody 89-lecia. Dublety Kozłowskiego i Przygodzkiego [WIDEO]

Zagłębie Sosnowiec wygrało z TAURON Podhalem Nowy Targ 5:2 i zepsuło obchody 89-lecia założenia nowotarskiego klubu. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli: Tomasz Kozłowski i Martin Przygodzki.

Na zakończenie 24. kolejki Polskiej Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec podejmowało TAURON Podhale Nowy Targ. Sosnowiczanie od początku narzucili swoje warunki gry i nie pozwolili nowotarżanom rozwinąć skrzydeł. Sami do protokołu wpisali się w 10. minucie, gdy zasłoniętego Pawła Bizuba mocnym strzałem bez przyjęcia zaskoczył Tomasz Kozłowski.

Ofensywa gospodarzy trwała w najlepsze, ale to goście stanęli przed szansą na wyrównanie. Gleb Bondaruk w osłabieniu nie zdołał jednak Andrieja Fiłonienki w sytuacji sam na sam. Na ławce kar siedział wtedy Damian Tomasik. Defensor Podhala postawił już łyżwy na lód, ale wtedy do siatki trafił Martin Przygodzki, który wykorzystał świetne dogranie Lukasa Lundvalda.

W drugiej tercji gospodarze spuścili z tonu i coraz groźniejsze okazje kreowali sobie przyjezdni. Nie wykorzystali oni jednak dwóch okazji do gry w liczebnej przewadze, ale udało im się trafić do siatki, gdy oba zespoły grały po czterech w polu. Andriej Czwanczikow zabrał krążek Bartłomiejowi Bychawskiemu i wycofał go do Gleba Bondaruka. Ten nie dał żadnych szans Fiłonience i „Górale” złapali kontakt.

Później nowotarżanie dążyli do strzelenia wyrównującej bramki, ale w tej tercji to się nie udało. Goście fatalnie rozpoczęli trzecią odsłonę, bo po 19 sekundach stracili czwartą bramkę. Na listę strzelców znów wpisał się Kozłowski. Podhale szybko odpowiedziało i Fiłonienkę strzałem w „piątą dziurę” pokonał Marat Saroka. Przyjezdni byli bliscy wyrównania, jednak w decydujących momentach zabrakło im zimnej krwi. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i Bizuba pokonali Przygodzki i Bernacki. Sosnowiczanie popsuli zatem obchody 89-lecia założenia Podhala Nowy Targ

Zagłębie Sosnowiec – TAURON Podhale Nowy Targ 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
1:0 – Tomasz Kozłowski – Oskar Krawczyk, Michał Bernacki (09:56),
2:0 – Martin Przygodzki – Lukas Lundvald, Dominik Nahunko (19:00),
2:1 – Gleb Bondaruk – Andriej Czwanczikow (26:59, 4/4),
3:1 – Tomasz Kozłowski – Jewgienij Nikiforow, Michał Bernacki (40:19),
3:2 – Marat Saroka – Łukasz Siuty, Tobiasz Kapica (42:11),
4:2 – Martin Przygodzki – Andriej Dubinin (52:36),
5:2 – Michał Bernacki – Tomasz Kozłowski, Jewgienij Nikiforow (56:33).

Strzały: 37 – 27 (15 – 7, 10 – 9, 12 – 11).
Minuty karne: 14 – 12 (w tym 2 min. kary technicznej).

Zagłębie: Fiłonienko – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Kozłowski, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Dubinin – Khoperia, Mickiewicz; Sikora, Nahunko, Lundvald – Krawczyk, Opiłka; Piotrowski, Blanik, Kasprzyk.
Trener: Grzegorz Klich.

Podhale: Bizub – Tomasik, P. Wsół; Bondaruk, Neupauer, Kolusz – Volrab, Szurowski; B. Wsół, Czwanczikow, Wielkiewicz – Sulka, Kamieniecki; Worwa, F. Kapica, Siuty – T. Kapica, Saroka, Malasiński, Bochnak.