Sparing dla „Pasów”. Mistrz pokonany

Comarch Cracovia pokonała drużynę GKS-u Katowice 4:2 w swoim drugim meczu kontrolnym. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło dopiero w trzeciej odsłonie, a zwycięskiego gola zdobył Roman Rác.

Mecz od samego początku stał na dobrym poziomie jak na ten okres przygotowań. Było to dobre i wyrównane starcie, ale na bramki musieliśmy poczekać do 13. minuty. Wtedy bowiem Joona Monto wykorzystał okres gry w przewadze, dzięki czemu otworzył wynik spotkania.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero w drugiej tercji. W 22. minucie gry Štěpán Csamangó najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Johna Murraya i skierował krążek do bramki. Podopieczni Jacka Płachty szybko odpowiedzieli. Patryk Krężołek w 24. minucie dobił gumę po strzale Shigekiego Hitosato. Hokeiści spod Wawela nie poddali się i wyrównali cztery minuty później po dwójkowej akcji Sebastiana Brynkusa i Roberta Arraka. Estończyk wpisał się na listę strzelców po strzale z najbliższej odległości.

W trzeciej odsłonie meczu sparingowego aktywniejsi byli krakowianie. W końcu udało im się objąć prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu. W 53. minucie Roman Rác zdjął pajęczynę z bramki Murraya. Zawodnicy „Pasów” poszli za ciosem i na trzy minuty przed końcem Saku Kinnunen huknął z niebieskiej w samo okienko katowickiej bramki.

Kolejny mecz sparingowy Comarch Cracovia rozegra w piątek z HK Poprad. Katowiczanie zmierzą się zaś wtedy z GKS-em Tychy o godzinie 18:00.

Comarch Cracovia – GKS Katowice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
0:1 – Joona Monto (12:30, 5/4),
1:1 – Štěpán Csamangó (21:51),
1:2 – Patryk Krężołek (23:57),
2:2 – Robert Arrak (27:36),
3:2 – Roman Rác (52:53)
4:2 – Saku Kinnunen (56:21).

Comarch Cracovia: Zabolotny (Stojanovič) – Gula, Šaur; Michalski, Němec, Račuk – Ježek, Kinnunen; Kasperlík, Rác, Sawicki – Ďurkáč, Motloch; Brynkus, Arrak, Csamangó – Tynka, Kapa; Dziurdzia, Polak, Walker.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz; Fraszko, Pasiut, Hitosato – Mikkola, Wanacki; Blomqvist, Monto, Krężołek – Kruczek, Wajda; Magee, Lehtonen, Pulkkinen – Musioł, Prokurat; Bepierszcz, Ciepielewski, Smal, Kacper Maciaś.