Znajdziesz nas też tutaj:
fot. cracovia-hokej.pl

Polacy za granicą

Sportowy awans Szurowskiego. Dołączył do Wings HC Arlanda

Damian Szurowski – znany z występów dla Comarch Cracovii, PKH Gdańsk czy też TAURON Podhala Nowy Targ – powrócił w tym roku do Szwecji. Kolejny sezon rozpocznie w barwach drugoligowca z Märsty.

Damian Szurowski to hokeista, który legitymuje się zarówno polskim, jak i szwedzkim paszportem. Z naszym krajem związał się na stopie hokejowej w 2017 roku, kiedy to zasilił szeregi Comarch Cracovii. Wraz z „Pasami” wziął udział w Champions Hockey League, a także wywalczył srebrny medal.

W 2019 roku zdecydował się na transfer do PKH Gdańsk. Nad morzem występował jeden sezon, gdyż w kolejnych rozgrywkach gdański klub był zmuszony, by wycofać się z rozgrywek PHL. Po roku powrócił do grodu Kraka, by w trakcie sezonu dołączyć do TAURON Podhala Nowy Targ.

Pod Tatrami rozpoczął sezon 2021/2022, lecz w trakcie rozgrywek przeniósł się do Szwecji, zasilając szeregi Bålsta HC, występującego dopiero na szóstym poziomie rozgrywkowym.

Szurowski zaliczył spory awans sportowy, wiążąc się z trzecioligowym Wings HC Arlanda. 28-letni defensor ostatni raz miał okazję występować ostatni raz w sezonie 2016/2017 jako zawodnik Vännäs HC, tuż przed przenosinami do Krakowa.

Co ciekawe, w Märście będzie występował wraz ze swoim młodszym bratem – Mateuszem. 20-latek był sporą nadzieją szwedzkiego hokeja. W przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju, a także ma już za sobą debiut w SHL. Jeszcze w 2020 roku był rozpatrywany jako jeden z potencjalnych prospektów w drafcie NHL.

Ostatnie artykuły