zklepy.pl
Image default

Sprawdzian formy. Odbędzie się „Turniej Czterech Prezydentów”

W dniach od 23 do 25 sierpnia odbędą się towarzyskie rozgrywki w ramach „Turnieju Czterech Prezydentów”. Udział w nim wezmą drużyny GKS-u Tychy, Re-Plast Unii Oświęcim, Zagłębia Sosnowiec i Sokiła Kijów.

W konferencji prasowej na Stadionie Zimowym w Tychach udział wzięli: Andrzej Dziuba – prezydent Tychów, Arkadiusz Chęciński – prezydent Sosnowca, Janusz Chwierut – prezydent Oświęcimia, Krzysztof Woźniak oraz Filip Komorski. Wszyscy wyżej wymienieni opowiedzieli o szczegółach nadchodzącego turnieju towarzyskiego.

– W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie ukraińska delegacja zorganizowała spotkanie dla innych federacji. Tam właśnie odbyły się pierwsze rozmowy na temat turnieju. Prezes Sokoła Kijów zapytał czy drużyna decydujący moment okresu przygotowawczego mogłaby odbyć w Polsce. Oczywiście odpowiedziałem, że z przyjemnością ugościmy drużynę z Ukrainy. Następnie zadzwoniłem do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i ustaliśmy, że Sokoły będą trenowały w Sosnowcu i Tychach. Następnie rozmawialiśmy z władzami Oświęcimia i tak narodził się pomysł turnieju. Dodatkowo rozmawialiśmy z Witalijem Kliczko i nie jest wykluczone, że mer Kijowa również nas odwiedzi – wyjaśniał w trakcie spotkania z dziennikarzami Prezydent Tychów, Andrzej Dziuba.

Wszystkie mecze będą rozgrywane w Polsce. Arenami zmagań będą lodowiska w Sosnowcu, Tychach oraz Oświęcimiu. Trzydniowe rozgrywki mają być okraszone również prezentacją drużyn. Inauguracja turnieju nastąpi 23 sierpnia w Sosnowcu. W pierwszym meczu zmierzą się drużyny Zagłębia Sosnowiec i Sokiła Kijów.

– Cieszę się, że tak fantastyczny turniej zostanie rozegrany na lodowiskach w naszym kraju. Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami. Mogę też powiedzieć, że będziemy jednym z nielicznych obiektów w Polsce na którym będziemy gościli kibiców przyjezdnych – dodaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

– Bardzo dziękujemy Prezydentom za zaproszenie do udziału w turnieju. Jest to ważne wydarzenie z punktu widzenia współpracy regionalnej oraz, że pomagamy drużynie z Kijowa, bo jesteśmy cały czas sercem z Ukrainą. Wymiar sportowy również jest istotny, bo w każdej z naszych drużyn występują zawodnicy z Ukrainy. W ostatnich sezonach Unia Oświęcim i GKS Tychy walczyły o złote medale i mam nadzieję, że teraz dołączy do nas Sosnowiec. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju hokeja w Polsce, bo widzimy, że wszystkie zespoły bardzo się wzmacniają przed startem sezonu – zaznacza Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

W Tychach na kibiców czekają inne atrakcje pozameczowe. Ma odbyć się prezentacja drużyny. Ponadto wejście na wszystkie mecze mają być bezpłatne.

– Dwa spotkania zostaną rozegrane na Stadionie Zimowym w Tychach. W środę przed lodowiskiem na kibiców będzie czekała cała masa atrakcji, a bezpośrednio przed spotkaniem odbędzie się prezentacja naszej drużyny. Co bardzo ważne w naszym mieście nastąpi zakończenie turnieju. Dodam jeszcze tylko, że wstęp na spotkania GKS-u Tychy będzie bezpłatny – podkreśla Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Dla wszystkich drużyn, ten turniej będzie też świetną okazją do nabrania formy przed zbliżającym się sezonem. Zmagania ligowe rozpoczną się 8 września.

– Jest to dla nas bardzo ważny turniej, bo jest to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek. Dla zawodników będzie to okazja do pokazania się z jak najlepszej strony. Dla trenerów będzie to z kolei szansa na przećwiczenie różnych wariantów taktycznych. Poza wymiarem sportowym jest to także jeden z pierwszych turniejów, który zostanie rozegrany w trzech różnych lokalizacjach i będzie to na pewno atrakcyjne dla kibiców – puentuje Filip Komorski, kapitan GKS-u Tychy.

Warto dodać, że domowe mecze z udziałem GKS-u Tychy będą transmitowane na żywo, na oficjalnym kanale drużyny, w platformie YouTube.

Najnowsze artykuły

Dziś poznamy mistrza Polski? Sprawdzian kadry w Krynicy-Zdroju [WIDEO]

Mikołaj Pachniewski

Zabójcze przewagi! GieKSa lepsza w samej końcówce dogrywki

Redakcja

Rewolucja w Comarch Cracovii! Rudolf Roháček nie będzie już trenerem

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj