zklepy.pl
Image default

Stary nowy prezes PZHL. Minkina pozostanie na stanowisku

Mirosław Minkina został wybrany na prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Stary nowy prezes był jedynym kandydatem w głosowaniu, bowiem Zbigniew Starzec nie został dopuszczony do kandydowania.

Minkina został wybrany na stanowisko prezesa głosami delegatów zjazdu walno-sprawozdawczego, który odbył się w Bytomiu. Jego kontrkandydatem miał być Zbigniew Starzec, ale ten ze względów zdrowotnych nie pojawił się dzisiaj na zjeździe i nie przedstawił stosownych dokumentów, przez co jego kandydatura nie została dopuszczona do głosowania. Głosowało 85 delegatów: 63 było za, 14 przeciw, a 8 wstrzymało się od głosu.

Mirosław Minkina kieruje PZHL od listopada 2018 roku. W tym czasie w polskim hokeju wiele się działo. Do osiągnięć starego nowego prezesa zaliczyć należy np. powstanie platformy polskihokej.tv, organizacje turniejów mistrzostw świata i międzynarodowych, zwiększenie udziału występów polskich zespołów na arenie międzynarodowej i ustabilizowanie, kruchej pozycji PZHL.

Zarząd stanowić będą zaś: Marta Zawadzka, Adam Fras, Danuta Piorun, Tomasz Jaworski, Bogdan Rozwadowski, Zdzisław Zaręba.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj