zklepy.pl
Image default

Strzelecki festiwal w Sanoku. Gościnni gospodarze

Aż 10 goli obejrzeli kibice w piątkowy wieczór w Arenie Sanok. Lepsi okazali się hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, którzy wygrali z miejscową Marmą Ciarko STS Sanok 7:3. Po dwa gole dla przyjezdnych zdobyli Carl Ackered i Daniel Olsson Trkulja.

Już po pierwszym kwadransie meczu w Sanoku było “pozamiatane”. Biało-niebiescy bawili się bezradnymi gospodarzami i prowadzili 3:0. Choć trzeba przyznać, że był to najniższy możliwy wymiar kary. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Carl Ackered, a raz Sebastian Kowalówka. Dlatego miejscowi dokonali zmiany bramkarza i Filipa Świderskiego zastąpił Kristian Tamminen. Trudno było jednak oczekiwać odwrócenia losów tego spotkania. Przewaga oświęcimian była tak duża, że grając w osłabieniu, oddali oni więcej strzałów niż hokeiści z Sanoka.

Gdy na początku drugiej odsłony w ciągu zaledwie 18 sekund zrobiło się 0:5, mecz był już pod całkowitą kontrolą Unii. Tak wysokie prowadzenie gości ich zbytnio uspokoiło i zdekoncentrowało, gdyż najpierw dwójkową kontrę w osłabieniu wykorzystał Sami Tamminen, a chwilę później pierwszego gola po powrocie do gry strzelił Marek Strzyżowski. Te dwa trafienia dodały skrzydeł miejscowym, ale Unici szczęśliwie dowieźli trzybramkowe prowadzenie do przerwy.

Wszelkie emocje w tym meczu zamknął szósty gol, którego autorem został Olssom Trkulja. Szwed w końcówce podwyższył jeszcze prowadzenie gości, strzelając gola w osłabieniu. Wynik z kolei ustalił Connor MacEachern, także podczas gry w osłabieniu.

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 3:7 (0:3, 2:2, 1:2)
0:1 – Sebastian Kowalówka – Krystian Dziubiński, Peter Bezuška (02:02),
0:2 – Carl Ackered – Kacper Prokopiak, Dariusz Wanat (09:50),
0:3 – Carl Ackered – Sebastian Kowalówka, Kamil Sadłocha (13:52),
0:4 – Ville Heikkinen – Henry Karjalainen, Kalle Valtola (24:42)
0:5 – Krystian Dziubiński – Kamil Sadłocha (25:00),
1:5 – Sami Tamminen – Saku Kristian Kivinen (28:00, 4/5),
2:5 – Marek Strzyżowski – Bartosz Florczak (31:10),
2:6 – Daniel Olsson Trkulja – Carl Ackered, Mark Kaleinikovas (45:18),
2:7 – Daniel Olsson Trkulja – Mark Kaleinikovas, Kristaps Jākobsons (57:52, 4/5),
3:7 – Connor MacEachern – Jakub Burzik, Saku Kristian Kivinen (59:41, 4/5).

STS: Świderski (od 13:53 K. Tamminen) – Binner, Lindberg; Filipek, S. Tamminen, Dobosz – MacEachern, Burzik; Viitanen, Ceder, Dulęba – Florczak, Biłas; Bukowski, Kivinen, Strzyżowski – Karnas, Musioł; Ginda, Miccoli, Fus.
Trener: Elmo Aittola.

Unia: R. Kowalówka – Ackered, Diukow; Kaleinikovas, Olsson Trkulja, Denyskin – Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Jākobsons; Sadłocha, Dziubiński, S. Kowalówka – Noworyta, Prokopiak; Prusak, Krzemień, Wanat.
Trener: Nik Zupančič 

Najnowsze artykuły

Polki najlepsze w Pilźnie! Kolejny sukces Festiwalu Hokeja

Redakcja

Podwójne „final four” dla Festiwalu Hokeja! Młodzi Polacy błysnęli na międzynarodowych turniejach

Redakcja

Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski! Powrót na tron po 20 latach

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj