Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Styczniowe turnieje pod egidą IIHF znów odwołane. Kiedy powrócimy do normalności?

Niestety, powtórzył się scenariusz, jakiego doświadczyliśmy już przy okazji poprzednich imprez organizowanych pod szyldem IIHF. W nadchodzącym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędą się juniorskie i kobiece turnieje zaplanowane na styczeń. Decyzja światowej federacji dotknęła także polski hokej.

Podążając za wskazówkami Komitetu Medycznego IIHF, w związku z szerzącą się nową odmianą koronawirusa (omikronem) Rada IIHF podjęła decyzję o odwołaniu styczniowych turniejów. W nadchodzącym roku nie odbędą się zatem:

  • Mistrzostwa Świata do lat 20 dywizji IIB w Belgradzie (10 – 15 stycznia 2022),
  • Mistrzostwa Świata do lat 20 dywizji II w Queretaro (8 – 15 stycznia 2022),
  • Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 Elity w Linköping i Mjölby (8 – 15 stycznia 2022),
  • Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 dywizji IA w Győr (9 – 15 stycznia 2022),
  • Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 dywizji IB w Radenthein (10 – 15 stycznia 2022),
  • Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 dywizji II w Stambule (21 – 27 stycznia 2022).

Odwołanie zmagań kobiet do lat 18 najwyższego szczebla to spory cios dla kobiecego hokeja. Jak przekonują włodarze IIHF, przeniesienie tego turnieju na inny termin nie było możliwe ze względu na ligowe zobowiązania. Nowego terminu nie otrzyma także reszta wymienionych imprez.

To ciężkie fakty, z którymi musimy się zmierzyć. Tak jak w zeszłym roku, musimy podjąć ciężką decyzję o odwołaniu męskich i żeńskich turniejów IIHF, włączając w to Mistrzostwa Świata kobiet do lat 18 najwyższego szczebla drugi rok z rzędu – przekazał Luc Tardiff, który od tego roku sprawuje urząd prezydenta IIHF.

Oznacza to tym samym, iż reprezentantki Polski nie wezmą udziału w turnieju, jaki miał odbyć się w austriackim Radentheim. Biało-czerwone miały tam skrzyżować kije z Austriaczkami, Dunkami, Koreankami i Chinkami.

Komitet Medyczny IIHF doszedł do wniosku, iż organizatorzy nie byliby sobie poradzić z ewentualnymi zakażeniami, w szczególności z szybką transmisją omikrona, co było widoczne w NHL i innych ligach – czytamy w dalszym fragmencie oświadczenia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


betclic

Ostatnie artykuły