Świetny początek Polek. Bombowe przewagi

Reprezentacja Polski kobiet pokonała Kazachstan 3:1 i znakomicie rozpoczęła zmagania w katowickim turnieju mistrzostw świata dywizji IB.

Polki na rozpoczęcie katowickiego turnieju podejmowały reprezentantki Kazachstanu. Wprawdzie to już po 110 sekundach Martyna Sass musiała wyciągać krążek z siatki, ale w 14. minucie gola w podwójnej przewadze zdobyła Karolina Późniewska, czym wyrównała stan spotkania.

O zwycięstwie Polek zadecydowała druga tercja, w której biało-czerwone zdobyły dwa gole. Oba, oczywiście, w przewadze. Najpierw Szjokolową pokonała Julia Zielińska, a w 39. minucie Olivia Tomczok i podopieczne Zbigniewa Wróbla prowadziły 3:1. Taki też wynik utrzymał się do końcowej syreny, a Polki udowodniły swoją wyższość, oddając znacznie więcej strzałów niż Kazaszki.

Kazachstan – Polska 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
1:0 – Tatiana Koroliewa – Daria Mołdabaj (01:50),
1:1 – Karolina Późniewska – Klaudia Chrapek (13:55, 5/3),
1:2 – Julia Zielińska – Karolina Późniewska, Sylwia Łaskawska (35:33, 5/4),
1:3 – Olivia Tomczok – Wiktoria Gogoc (38:18, 5/4)

Kazachstan: Szjokolowa – Olżabajewa, Pjatkowa; Aldabergenowa, Aszimowa, Tursynowa – McLean, Senger; Pioux, Broad, Berndsen – Konyszewa, Iwanczenko; Swiridowa, Modlabaj, Koroliewa – Iskakowa; Kutsienko, Sajachatkizi, Nolfina.

Polska: Sass – Chrapek, Zielińska; Późniewska, Czarnecka, Sikorska – Gogoc, Sfora; Dziwok, Talanda, Tomczok – Korkuz, Strzelecka; Onyszczenko, Wieczorek, Łąpieś – Wcisło, Wójcik; Brzezińska, Łaskawska, Łapińska.