„Szarotki” napsuły krwi biało-niebieskim. Rozstrzygnęła dogrywka!

Niespodziewanie to dogrywka rozstrzygnęła o losach spotkania Re-Plast Unii Oświęcim z TAURON Podhalem Nowy Targ. „Szarotki” mogą cieszyć się z jednego punktu, lecz zwycięstwo pozostało dziś nad Sołą. Zapewnił je Pawło Padakin.

Już pierwsza tercja zwiastowała, iż Re-Plast Unię Oświęcim czeka niełatwa przeprawa. Dwukrotnie Roberta Kowalówkę skarcił Alex Maunula, który błysnął świetnym refleksem dobijając uderzenie Ondřeja Volrába, a następnie dobijając uderzenie Ołeksija Worony

Prawdziwą sensacją zapachniało, kiedy przyjezdni objęli trzybramkowe prowadzenie za sprawą Worony. Sygnał do odrabiania strat dopiero w 30. minucie dał Krystian Dziubiński, który po raz pierwszy tego wieczoru pokonał dobrze dysponowanego Szymona Klimowskiego.

Nowotarżanie nie zdołali dowieźć bezpiecznie prowadzenia do końca drugiej tercji. Gola kontaktowego na swym koncie zapisał Jan Sołtys, by 27 sekund później wyrównanie zapewnił Łukasz Krzemień. Wydawało się, iż biało-niebiescy mają już swych rywali w garści.

Inne plany miał jednak Fabian Kapica, który na trzy minuty przed końcem przywrócił swojej drużynie niespodziewane prowadzenie. Gospodarze zdołali się jednak spiąć, a przed bramką Klimowskiego odnalazł się debiutujący Roman Graborenko. Do rozstrzygnięcia losów tego widowiska niezbędna okazała się być dogrywka.

Wyłoniła ona zwycięzcę już po 67 sekundach gry. Choć wcześniej doskonałe okazje zmarnowali Erik Ahopelto (przestrzelił nieznacznie ponad bramką) oraz Krystian Dziubiński (jego uderzenie zatrzymało się na słupku), to większych problemów z zamknięciem akcji nie miał Pawło Padakin.

Re-Plast Unia Oświęcim – TAURON Podhale Nowy Targ 5:4 pd. (0:2, 3:1, 1:1, 1:0 d.)
0:1 – Alex Maunula – Ondřej Volráb, Ołeksij Worona (8:27),
0:2 – Alex Maunula – Ołeksij Worona (13:39),
0:3 – Ołeksij Worona – Ondřej Volráb, Alex Maunula (25:17),
1:3 – Krystian Dziubiński – Erik Ahopelto, Aleksandrs Jerofejevs (29:36, 5/4),
2:3 – Jan Sołtys – Łukasz Krzemień, Sebastian Kowalówka (37:20),
3:3 – Łukasz Krzemień – Sebastian Kowalówka, Peter Bezuška (37:47),
3:4 – Fabian Kapica – Łukasz Kamiński (56:58),
4:4 – Roman Graborenko – Krystian Dziubiński, Erik Ahopelto (57:25),
5:4 – Pawło Padakin – Krystian Dziubiński, Roman Diukow (61:07).

Unia: R. Kowalówka – Panhełow-Jułdaszew, Diukow; Szczechura, Cichy, Denyskin – Jerofejevs, Graborenko; Padakin, Dziubiński, Ahopelto – Bezuška, Jakobsons; Sołtys, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Prusak.
Trener: Nik Zupančič.

Podhale: Klimowski – Jelínek, Mrugała; F. Kapica, Neupauer, Svitana – Volráb, P. Wsół; Kamiński, Tomasik, Słowakiewicz – Moksunen, Aleksandrow, Frič, Worona, Maunula – Zorko; Bochnak, J. Worwa, Saroka.