„Szarotki” powalczyły w ostatnim meczu. Oświęcimianie wygrali w derbach

Re-Plast Unia Oświęcim wygrała 7:5 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z TAURON Podhalem Nowy Targ. Sporą cegiełkę w odniesieniu zwycięstwa dołożył Krystian Dziubiński, który zdobył cztery bramki.

Pierwszą tercję ostatniego meczu sezonu zasadniczego lepiej odpoczęli podopieczni Toma Coolena. Już po 97 sekundach Krystian Dziubiński przekierował strzał Daniiła Apalkowa i otworzył wynik meczu. Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać. Już w 5. minucie Apalkow podwyższył wynik meczu strzałem z okolic bulika.

Chwilę później Adrian Słowakiewicz zmniejszył stratę do rywala po wymanewrowaniu Roberta Kowalówki. Radość „Szarotek” nie trwała jednak długo. Zaledwie 17 sekund później Krystian Dziubiński zdobył drugą bramkę w tym meczu, strzałem ze slotu. Oświęcimianie wykorzystali też przewagę na 88 sekund przed końcem, a na listę strzelców znów wpisał się popularny „Dziubek”.

W drugiej tercji, biało-niebiescy kontynuowali swój marsz po trzy punkty. Bramkę numer pięć znów strzelił Dziubiński, a po jego trafieniu Pawła Bizuba zmienił Szymon Klimowski. Chwilę później prowadzenie powiększył Wasilij Strielcow, po strzale z nadgarstka. W 39. minucie drugą bramkę dla nowotarżan zdobył Fabian Kapica, który nie dał szans Robertowi Kowalówce.

Nowotarżanie nie poddawali się i w 44. minucie zdobyli trzeciego gola. Błąd oświęcimian wykorzystał Bartłomiej Neupauer, który pokonał „Kowala” strzałem od zakrystii. Goście jednak nadal przykręcali śrubę. Tuż po wygranym wznowieniu Andrej Themár zaskoczył Szymona Klimowskiego strzałem z nadgarstka. W 48. minucie kontrę podczas gry w osłabieniu wyprowadził Kasper Bryniczka. Zawodnik z Nowego Targu wykorzystał swoją szansę i pokonał bramkarza Unii. Cztery minuty później Damian Tomasik wrzucił gumę na bramkę zasłoniętego bramkarza biało-niebieskich, a krążek zatrzepotał w siatce.

TAURON Podhale Nowy Targ – Re-Plast Unia Oświęcim 5:7 (1:4, 1:2, 3:1)
5:7 – Damian Tomasik – Bartłomiej Neupauer (51:36, 5/4),

Podhale: Bizub (od 24:12 Klimowski) – Volráb, Mrugała; Worwa, Neupauer, Siuty – Tomasik, Kamieniecki; B. Wsół, Bryniczka, F. Kapica – P. Wsół, Sulka; Bochnak, Słowakiewicz, Jarczyk – Żurawski, Malasiński, T. Kapica, Malasiński.

Unia: Kowalówka – Glenn, Paszek; Oriechin, Apalkow, Themár – Orłow, Rogow; A. Strielcow, W. Strielcow, Dziubiński – P. Noworyta, Bezuška; Wanat, Krzemień, Kowalówka – M. Noworyta, Prusak.