Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Szwedzki bramkarz na testach w Tychach! Czy wywrze dobre wrażenie na sztabie szkoleniowym? [AKTUALIZACJA]

Osoba nowego trenera – Andrieja Sidorienki – to niejedyna nowa twarz na Stadionie Zimowym w Tychach. Z trójkolorowymi treningi podejmie Mathias Israelsson – golkiper rodem ze Szwecji.

Mathias Israelsson to wychowanek jednego z największych szwedzkich klubów – Frölunda HC, gdzie strzegąc bramki grup młodzieżowych otrzymał nawet swą szansę w reprezentacji Szwecji do lat 18. Jeszcze jako nastolatek otrzymał swą szansę debiutu w szwedzkiej ekstralidze, był także wypożyczony do duńskich Odense Bulldogs. Następnie rozwijał swą karierę za oceanem, występując w rozgrywkach USHL i NCAA. Po zakończeniu gry w lidze akademickiej, powrócił do ojczyzny, gdzie występował dla Hanhals IF (HockeyEttan – trzeci poziom rozgrywkowy), natomiast w bieżących rozgrywkach grał dla Kungälvs IK, gdzie zwyciężył we wszystkich dotychczasowych pięciu meczach, broniąc ze skutecznością 97,2%.

Jak udało nam się ustalić, Israelsson sam wyszedł z propozycją „try-outu”, chcąc sprawdzić swe umiejętności na tle zawodników z obcej mu ligi. Niewykluczone jednak, że w przypadku, gdyby wywarł dobre wrażenie, mógłby liczyć na kontrakt definitywny.

Należy mieć jednak na uwadze, iż ostatnio do ekipy z piwnego miasta dołączył Tomáš Fučík, który zastąpił Ondřeja Raszkę. Wcześniej z trójkolorowymi łączono nazwisko Antona Svenssona. W odwodzie wciąż pozostaje Kamil Lewartowski, który wystąpił w lwiej części dotychczasowych spotkań tego sezonu PHL, a także Jakub Zawalski.

mathias-israelsson-card
KLIKNIJ, by powiększyć!

AKTUALIZACJA.

Mathias Israelsson został nowym bramkarze GKS-u Tychy! Zawodnik był testowany przez tydzień.

1 Comment

1 Comment

  1. Jo

    29 grudnia 2021 at 15:27

    Umowa została dzis podpisana. ten zarzad jest troche niedorbiony…

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły