TAURON Re-Plast Unia w połowie drogi. KH Energa 120 minut bez zdobytego gola

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim pokonała KH Energę Toruń 4:0. w drugim meczu ćwierćfinałowym. Oświęcimianie są już w połowie drogi do półfinału. Z kolei dla torunian był to drugi mecz bez zdobyczy bramkowej.

Czwartkowy mecz w przeciwieństwie do środowego, bardzo szybko doczekał się pierwszego trafienia. Już w 4. minucie Pawło Padakin trącił krążek po wrzutce Michaela Cichego. Ukrainiec kilka chwil później podwyższył prowadzenie biało-niebieskich. Znalazł się sam przed bramkarzem KH Energi Toruń i pewnie trafił do siatki.

Później oświęcimianie mieli jeszcze wiele dogodnych okazji, ale trzeci gol wpadł dopiero na początku drugiej tercji. Wtedy to Teddy Da Costa podczas gry w przewadze w swoim stylu posłał krążek do siatki. Gospodarze dyktowali warunki na lodowej tafli i pozwalali torunianom na bardzo niewiele.

Po dwóch tercjach wynik był już niemal rozstrzygnięty, a Kevin Lindskoug cały czas poprawiał licznik czasu bez straty gola w ćwierćfinale. Torunianie mieli jeszcze przed sobą 20 minut nadziei na sprawienie prawdziwego cudu i poprawy swojej sytuacji przed dwoma domowymi spotkaniami. Czas uciekał i przy KH Enerdze Toruń wciąż widniało 0 strzelonych bramek. W końcówce goście kilkukrotnie grali w przewadze. Wycofali także bramkarza, ale to skutkowało tylko stratą czwartego gola, gdy do pustej bramki krążek posłał Erik Ahopelto.

TAURON Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
1:0 – Pawło PadakinMichael Cichy (03:53),
2:0 – Pawło PadakinPyłypp Panhiełow-Jułdaszew, Krystian Dziubiński (06:18),
3:0 – Teddy Da CostaRoman Diukow, Erik Ahopelto (23:28, 5/4),
4:0 – Erik Ahopelto –  Tommi Laakso (57:02, 4/5, do pustej bramki)

Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw): 2:0 dla Tauron Re-Plast Unii Oświęcim.
Następny mecz: 26 lutego (niedziela) o 17:00.

Unia: Lindskoug – Panhiełow-JułdaszewJakobsonsDenyskinDziubińskiPadakin – DiukowJerofejevsAhopeltoCichySzczechura – BezuškaP. NoworytaDa CostaKrzemieńKowalówka – M. NoworytaPaszekLaaksoWanatSołtys.
Trener: Nik Zupančič

KH Energa: Ekholm Rosén – JaworskiAugstkalnsElomaaKoskinenViitanen – SzécsiSchaferKorenczukSytySzűcs – GimińskiAhonenM. KalinowskiK. KalinowskiProkurat – BajwenkoOlszewskiMaćkowskiZając oraz Bormanis.
Trener: Teemu Elomo