Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Tomasz Michalczuk

Wywiady

Teemu Elomo: Pewność siebie w zespole jest niska

KH Energa Toruń we wtorek w meczu z TAURON Podhalem Nowy Targ spróbuje przełamać serię 8. porażek z rzędu. Nie będzie to łatwe zadanie, bowiem poziom pewności siebie w toruńskim zespole jest na niskim poziomie po ostatnich niepowodzeniach. Ponadto klub z grodu Kopernika wciąż nie może znaleźć zawodników, którzy mieliby wzmocnić zespół.

KH Energa Toruń jest w niewesołym położeniu. Po ósmej porażce z rzędu w Sosnowcu, torunianie są w bardzo słabych nastrojach. Wszystkie niepowodzenia mocno odbiły się na zespole prowadzonym przez Teemu Elomo. „Stalowe Pierniki” notują właśnie jedną z najgorszych serii od czasu powrotu do Polskiej Hokej Ligi.

Poziom pewności siebie w zespole jest obecnie niski przez wszystkie niepowodzenia. Mamy plan na mecz: kryć środek lodu a także przez naszą bramką. Pierwszy gol to zmiana toru lotu krążka tuż przed naszym bramkarzem. Mieliśmy wiele sytuacji na zdobycie gola, ale nie udało nam się to, tak samo, jak w wielu poprzednich meczach. Chłopaki mocno pracują, by wygrać, ale niestety obecnie notujemy same niepowodzenia. Ciężko pracujemy i mam nadzieję, że we wtorek (mecz z TAURON Podhalem Nowy Targ – przyp. red.) uda nam się wygrać. Niestety prawdopodobnie zagramy bez zawieszonego Illi Korenczuka, ale do składy wróci Eemeli Jeskanen – mówi Teemu Elomo, trener KH Energi Toruń

Prezes Bogdan Rozwadowski kilka tygodni temu zapowiadał roszady personalne w klubie z grodu Kopernika. Do tej pory, nie doszło jednak do żadnych, a choćby bracia Elliot i Johan Lorraine choć byli na celowniku KH Energi, to ostatecznie nie trafili do toruńskiego zespołu.

Cały czas szukamy nowych zawodników, ale musimy poruszać się w ściśle określonych widełkach finansowych. Obecnie rynek osiągalnych dla nas zawodników jest bardzo wąski. Jeśli znajdziemy zawodników, którzy realnie podniosą poziom zespołu i będzie nas stać na nich, to oczywiście ich pozyskamy. To nasz cel. Obecnie gramy tym, co mamy i staramy się być lepsi każdego dnia. Każda drużyna obecnie szuka wzmocnień, ale nie jest to łatwe – przyznaje fiński szkoleniowiec.

2 komentarze

2 Comments

  1. Kibic od zawsze

    21 listopada 2022 at 13:24

    Przy tych odpadach, bo jak nazwać zakupionych obcokrajowców, nawet nasi dobrzy zawodnicy obniżyli swój poziom a to jest przykre.. Znowu kupować odpady ?. Z tego i tak nic nie będzie więc naszymi grać jak Podhale, niech się ogrywają a zakupić kilku GRACZY. A naszym pseudo zawodnikom, trenerowi,bramkarzowi podziękowac, szkoda na to towarzystwo pieniążków….

  2. Kibic od zawsze

    21 listopada 2022 at 13:21

    Przy tych odpadach, bo jak nazwać zakupionych obcokrajowców, nawet nasi dobrzy zawodnicy obniżyli aswój poziom a to jest przykre.. Znowu kupować odpady ?. Z tego i tak nic nie będzie więc naszymi grać jak Podhale, niech się ogrywają a zakupić kilku GRACZYY. A naszym pseudo zawodnikom, trenerowi,bramkarzowi podziękowac, szkoda na to towarzystwo pieniążków….

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły