Tęgie lanie przy Zamkowej. Hat trick Bernackiego [WIDEO]

Zagłębie Sosnowiec rozgromiło na własnym lodzie Tauron Podhale Nowy Targ 10:2. Aż trzech zawodników gospodarzy zanotowało po cztery punkty, a hat tricka ustrzelił Michał Bernacki.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando miejscowych, którzy prowadzenie objęli już po…32 sekundach. Niecałe 11 minut pomiędzy słupkami Podhala wytrzymał Oskar Polak. Młody bramkarz Podhala w tym czasie skapitulował aż czterokrotnie. Zmienił go Szymon Klimowski, któremu nie poszło wcale lepiej.

Zagłębie po pierwszej odsłonie prowadziło już 5:0 i losy spotkania były przesądzone. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom na podbijanie statystyk. Po 40 minutach wynik był już bliski dwucyfrówki i jedyne, czym emocjonowali się miejscowi fani, to fakt, czy sosnowiczanie dobiją do 10 bramek. Udało się to w 55. minucie, gdy hat tricka skompletował Michał Bernacki. Tuż przed końcem wynik nieco podreperował Gleb Bondaruk, wykorzystując podwójną przewagę.

Dla Zagłębia Sosnowiec to pierwsza ligowa wygrana nad drużyną z Nowego Targu od 2018 roku. Ponadto, dzisiejsze zwycięstwo zostało odniesione w dniu jubileuszu 50-lecia pierwszego meczu Zagłębia w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ 10:2 (5:0, 3:1, 2:1)
1:0 – Jewgienij Nikiforow – Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (00:32),
2:0 – Tomasz Kozłowski – Dominik Nahunko, Armen Khoperia (06:05),
3:0 – Michał Bernacki – Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (09:41, 5/3),
4:0 – Martin Przygodzki – Bartłomiej Bychawski, Jarosław Rzeszutko (10:32, 5/4),
10:1 – Michał Bernacki – Jewgienij Nikiforow (54:50),
10:2 – Gleb Bondaruk – Tomáš Franek, Damian Tomasik (57:55, 5/3).

Strzały: 38 – 22.
Minuty karne: 14 – 16.

Zagłebie: Czernik – Naróg, Syrojeżkin; Nikiforow, Wasiljew, Bernacki – Bychawski, Jaśkiewicz; Przygodzki, Rzeszutko, Piotrowicz – Khoperia, Mickiewicz; Blanik, Kozłowski, Nahunko – Gniewek, Luszniak; Rybczik, Sikora, Dubinin.
Trener: Grzegorz Klich.

Podhale: Polak (od 10:33 Klimowski) – Kolusz, Mrugała; Siuty, Neupauer, Bondaruk – Szurowski, P. Wsół; Pugołowkin, Bryniczka, Franek – Tomasik, Sulka; Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz – Kamieniecki; T. Kapica, F. Kapica, Majoch oraz Saroka.
Trener: Andriej Gusow.