Tipsport Extraliga: Zwycięski karny Chmielewskiego, asysta Zygmunta [WIDEO]

Niedzielna kolejka Tipsport Extraligi przyniosła nam uciechę za sprawą Arona Chmielewskiego i Pawła Zygmunta.

Oceláři w niedzielę mierzyło się w wyjazdowym meczu z HC Dynamo Pardubice. Dla „Stalowników” była to doskonała okazja do przełamania po dwóch porażkach z rzędu i to bez zdobytego gola. Ekipa znad polskiej granicy dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale hokeiści z Pardubice dwa razy znaleźli sposób na wyrównanie. Po 60 minutach był remis i o wszystkim miała zadecydować dogrywka i rzuty karne. W nich decydujący najazd wykonał Aron Chmielewski, dając swojemu zespołowi dwa „oczka”. Oceláři do play-0ffów przystąpią z drugiego miejsca, a w ostatniej kolejce zmierzą się z BK Mladá Boleslav.

Gdańszczanin do tej pory w lidze rozegrał 32 mecze, w których zdobył 7 bramek i dołożył do tego 9 asyst. W niedzielnym spotkaniu na lodzie był przed 15 minut i 51 sekund. Oddał w tym czasie dwa celne uderzenia na bramkę rywali i jedno zablokował.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Trzyniec 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 0:1)
0:1 – Roman – Kundrátek, Svačina (15:00, 5/3),
1:1 – Cienciala – Košťálek, Říčka (38:26),
1:2 – Doudera – Marinčin, Roman (45:08),
2:2 – Košťálek – Rohlík, Anděl (47:51),
2:3 – Chmielewski (decydujący rzut karny).

Najazd Arona Chmielewskiego

Drużyna Pawła Zygmunta w niedzielnym meczu podejmowała HC Ołomuniec i był to dla niej ostatni mecz domowy w sezonie zasadniczym. Litvínov dwukrotnie wyrównywał stan spotkania, a przy bramce na 1:1 asystował Paweł Zygmunt. Wychowanek KTH Krynica oddał strzał z bulika, który dobił Jan Strejček. O zwycięstwie HC Ołomuniec przesądził David Krejčí, legendarny gracz Boston Bruins w 46. minucie zdobył bramkę w osłabieniu.

Zygmunt w niedzielę zagrał 16 minut i 47 sekund. Oddał 3 celne strzały na bramkę i zanotował jedno wejście ciałem. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +1. Jego zespół przed ostatnią kolejką Tipsport Extraligi zajmuje 12. miejsce i we wtorek zmierzy się z 13. HC Energie Karlowe Wary. Podopieczni Vladimíra Růžički będą chcieli utrzymać ostatnie miejsce premiowane awansem do fazy pre-play-off.

HC VERVA Litvínov – HC Ołomuniec 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
0:1 – Káňa – Nahodil – Ondrušek (02:32),
1:1 – Strejček – Jarůšek – Zygmunt (12:30),
1:2 – Bambula – Kusko (25:26),
2:2 – Hrbas – Hübl (41:20, 5/4),
2:3 – Krejčí – Ondrušek (45:13, 4/5).