zklepy.pl
Image default

Tomáš Fučík z obywatelstwem! Jest podpis prezydenta

Bramkarz Tomáš Fučík otrzymał polski paszport! Zgodnie naszymi informacjami, 30-latek rodem z Třebíča doczekał się podpisu prezydenta Andrzeja Dudy i będzie mógł zagrać dla naszej reprezentacji w Ostrawie. To doskonała wiadomość na kilka dni przed startem czempionatu.

To była niekończąca się saga, która trwała od października 2023 roku. Czech złożył wtedy wniosek o przyznanie obywatelstwa, po tym jak poślubił swoją partnerkę Anetę Błaszak. Zawodnik GKS-u Tychy bardzo długo czekał na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, ale jak udało się nam dowiedzieć, w dniu 29 kwietnia sprawa w końcu znalazła swój finał.

Fučík oficjalnie stał się obywatelem Rzeczpospolitej Polski i legitymuje się polskim paszportem. To uprawnia go do reprezentowania naszego kraju w oficjalnych zawodach pod auspicjami IIHF. Oznacza to, że Robert Kalaber będzie mógł zabrać rosłego golkipera do Ostrawy na światowy czempionat.

Przypomnijmy, że Polacy przed startem MŚ Elity zagrają jeszcze dwa mecze sparingowe. Najpierw w piątek, 3 maja o godz. 18 zagrają w Żylinie ze Słowacją (wzmocnioną graczami z NHL), a we wtorek, 7 maja w Sosnowcu podejmą Danię.

Fot. ÖEHV/Bernd Stefan

Najnowsze artykuły

Czesko-szwajcarski finał! Szwedzi i Kanadyjczycy muszą obejść się ze smakiem

Redakcja

O powrót do elity w Rumunii! Zagramy w Sepsi Aréna 

Mikołaj Pachniewski

Kres pięknej przygody. Polska gorsza od Kazachstanu, żegnamy się z Elitą

Kacper Tomasz Langowski

Skomentuj