zklepy.pl
Image default

Tomáš Fučík zagra w reprezentacji Polski? Wszystko w rękach prezydenta

Tomáš Fučík wystąpił o nadanie polskiego obywatelstwa, które pozwoli mu zagrać w reprezentacji Polski. Los bramkarza GKS-u Tychy jest teraz w rękach prezydenta Andrzeja Dudy. Niewykluczone, że golkiper znajdzie się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata Elity w Ostrawie.

Fučík od lat znany jest kibicom w Polsce, gdyż występował w JKH GKS Jastrzębie, PKH Gdańsk, a ostatnio w GKS Tychy. Co ciekawe, od lat starał się o nadanie polskiego obywatelstwa z uwagi na fakt, że jego dziadek urodził się w Lwowie, gdy ten należał jeszcze do Polski. Nie udało się jednak na tej podstawie uzyskać obywatelstwa.

Sytuacja uległa znacznej zmianie tego lata, gdy Czech poślubił Anetę Błaszak, czyli byłą hokeistkę, którą Fučík poznał w PKH Gdańsk, gdzie ta była masażystką.

W pomoc golkiperowi GKS-u Tychy zaangażował się Karol Pawlik. Z jego pomocą udało się już dostarczyć odpowiedni wniosek do Kancelarii Prezydenta RP w Warszawie. Wkrótce trafić ma na biurko Andrzej Dudy. To od głowy państwa zależy teraz, kiedy Fučík będzie mógł zagrać dla naszej kadry.

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, Czech pierwszy mecz dla biało-czerwonych zagrać będzie mógł w grudniu podczas turnieju EIHC. Celem jest, by mógł on zagrać w MŚ Elity i tym samym wzmocnić rywalizację w polskiej bramce.

Najnowsze artykuły

Kanadyjski duet wróci do Polski? Dwa kluby zainteresowane

admin

Czeski obrońca zagra w Nowym Targu. Na razie na próbę

Mateusz Pawlik

Jaane Tavi nowym napastnikiem GKS-u Tychy

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz