Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Tomaszewski o hokeistach Cracovii: Powinni zostać wyrzuceni

Legendarny bramkarz Jan Tomaszewski, na łamach Super Expressu ostro skomentował fakt, że 12 rosyjskich hokeistów w składzie ma Comarch Cracovia. Były bramkarz reprezentacji Polski domaga się zwolnienia hokeistów lub potępienia Putina i jego działań.

Kilka dni temu na łamach Gazety Krakowskiej, właściciel Comarch Cracovii Janusz Filipak odniósł się do faktu, że w jego drużynie obecnych jest aż 12 Rosjan. Wprawdzie Cracovia odpadła już ze zmagań w Polskiej Hokej Lidze, ale umowy z rosyjskimi zawodnikami nie zostały rozwiązane.

– Zwykły Rosjanin w żaden sposób nie jest odpowiedzialny za to, co robi car Putin. Tego się będę trzymał. U nas hokeiści nie występują pod flagą rosyjską, tylko flagą Cracovii – mówił wtedy Filipiak – Jeszcze raz powtarzam, nie świadczymy usług instytucjom rosyjskim, ale nie możemy przenieść tego wszystkiego na relację człowiek – człowiek. Bo to byłoby bardzo złe na przyszłość – dodał.

Swoje trzy grosze w tej sprawie musiał dorzucić były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski – Jan Tomaszewski, który słynie z ostrych opinii. Nie inaczej było tym razem. Były poseł na sejm w takich słowach skomentował obecność rosyjskich hokeistów w ekipie, jeszcze obecnego, wicemistrza Polski.

– Jeśli oni wypowiedzą się, tak jak uważa duża część rosyjskiego społeczeństwa, która popiera Putina i nic więcej ich nie obchodzi, to powinni zostać od razu wyrzuceni. Tak samo powinno skończyć się unikanie komentarza. A ci którzy potępią to ludobójstwo i samego Putina, będą naszymi przyjaciółmi (…) Pan Filipiak oczywiście może robić ze swoimi pieniędzmi co chce, ale moim zdaniem powinien ich zmusić do wypowiedzi – podkreślił Jan Tomaszewski.

Ostatnie artykuły