Znajdziesz nas też tutaj:

Hokej zagraniczny

Tomek Valtonen ma nowy klub. Poprowadzi włoską drużynę w międzynarodowej lidze

Były trener reprezentacji Polski oraz TAURON Podhala Nowy Targ – Tomek Valtonen znalazł nowego pracodawcę. 42-latek został nowym trenerem włoskiego HK Pustertal, który rozgrywa swoje spotkania w między narodowej ICE Hockey League.

Valtonen ostatnie dwa lata spędził na Słowacji, gdzie prowadził HK Duklę Michałowice, która występuje w Tipos Extralidze. Urodzony w Piotrkowie Trybunalskim menadżer na pewno będzie dobrze wspominał czas, który spędził u naszego południowego sąsiada. Nie udało mu się jedna wywalczyć upragnionego medalu

Szkoleniowiec postanowił jednak, iż przeniesie się do Włoch, gdzie poprowadzi HK Pustertal. Aktualnie drużyna z państwa Azzurri jest uplasowana na 11. miejscu w ICE Hockey League, lecz Valtonen jest głodny wyzwań i na pewno chciałby wprowadzić swoją nową drużynę do fazy play-off.

Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem nowym szkoleniowcem Pusteral i słyszałem tylko pozytywne rzeczy o klubie. Oczekuję ciężko pracującego zespołu, który pokazuje charakter, w którym każdy walczy. Nie mogę się doczekać poznania drużyny i rozpoczęcia treningów na lodzie. W ciągu najbliższych dni ustalimy z drużyną dokładne cele, ale zdecydowanie chcemy być drużyną, która każdego wieczoru gra o zwycięstwo i daje z siebie wszystko – czytamy w mediach społecznościowych klubu.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły