zklepy.pl
Image default

Tommi Laakso wzmocnił wicemistrzów Polski

25-letni fiński napastnik Tommi Laakso podpisał roczny kontrakt z Re-Plast Unią Oświęcim. Lewoskrzydłowy w swoim CV ma 4 mecze w KHL.

Laakso (191 cm, 96 kg) to dobrze zbudowany napastnik, któremu nie jest obca gra ciałem oraz pojedynki pięściarskie. Cechuje go ofiarna i waleczna gra. Z tego też tytułu nie należy do najlepiej punktujących zawodników.

Fin jeden sezon rozegrał na taflach rodzimej ekstraligi. Tam w 31 meczach zdobył dwie bramki i dołożył cztery asysty. Na ławce kar spędził wtedy 16 minut. Więcej grał na zapleczu Liigi, czyli w Mestis. Tam łącznie rozegrał 127 spotkań, w których otrzymał aż 208 minut kar! Zapisał przy swoim nazwisku także 16 bramek i 17 asyst.

W poprzednim sezonie dane mu było zadebiutować w KHL w barwach Jokeritu Helsinki, ale po czterech meczach, w których nie zapunktował, został wypożyczony do filialnej drużyny – Kiekko-Vantaa. W 46 meczach otrzymał aż 90 karnych minut, zdobył 6 bramek i dołożył do tego 3 asysty.

25-latek to ósmy transfer Re-Plast Unii Oświęcim przed sezonem 2022/2023. Fin parafował roczny kontrakt i w Oświęcimiu powinien zjawić się jeszcze w obecnym tygodniu.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj