Znajdziesz nas też tutaj:

PHL

Lodowisko Tor-Tor w remoncie. Co z meczami KH Energi?

Lodowisko Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego przejdzie gruntowny remont. Prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec grudnia. Co z meczami toruńskich hokeistów?

Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Sportowa Polska przyznała gminie miasta Toruń, która jest właścicielem hali, dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na realizację zadania inwestycyjnego: „Modernizacja krytego lodowiska Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego w Toruniu”. Cała wartość projektu to z kolei 2,575 mln zł. Brakująca kwota pochodzić będzie z budżetu miasta.

W ramach zadania na toruńskim obiekcie wymienione zostaną: bandy na te zgodne z przepisami PZHL, maszynownia chłodnicza, oświetlenia na energooszczędne oraz systemu osuszania powietrza. Ponadto wyremontowane zostanie zaplecze szatniowo-sanitarnego wraz z ciągami komunikacyjnymi, a modernizacji ma ulec system grzewczy.

Pierwsze prace związane z wymianą maszynowni chłodniczej i band mają ruszyć jeszcze w grudniu 2022 roku. To sprawia, że niemożliwym stanie się rozgrywanie meczów i trenowanie hokeistów KH Energi Toruń na domowym obiekcie. Jakie są zatem możliwe scenariusze?

Ten najbardziej prawdopodobny zakłada, że torunianie będą trenować na bydgoskim lodowisku Torbyd. Z kolei mecze w ramach Polskiej Hokej Ligi „Stalowe Pierniki” mają rozgrywać na wyjeździe. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwać ma rozbrat KH Energi z domowym lodowiskiem. Władze klubu czekają na szczegółowy harmonogram prac od toruńskiego MOSiR-u, który zarządza obiektem.

Przed toruńskim klubem sporo planowania, zabezpieczyć będzie trzeba nie tylko możliwość treningów dla hokeistów, dodatkowych wyjazdów na południe Polski, ale także kwestię nośników reklamowych umieszczonych na starych bandach oraz ewentualnych rekompensat za karnety.

Wszystko powinno wyjaśnić się już niebawem. Jedno jest pewne, zarówno hokeiści, jak i kibice powinni cieszyć się z prac, które odbędą się na Tor-Torze już wkrótce. Poprawi to komfort zarówno zawodników, jak i osób które korzystają choćby ze ślizgawek lub innych sportów związanych z łyżwami.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły