Znajdziesz nas też tutaj:
Ervīns Muštukovs w barwach Sheffield Steelers

Transfery

Torunianie z nowym bramkarzem. To doświadczony Łotysz [WIDEO]

Zarząd klubu z grodu Kopernika poinformował o tym, iż pozycję bramkarza wzmocni doświadczony, łotewski golkiper – Ervīns Muštukovs. 38-letni golkiper ostatni sezon spędził na zapleczu czeskiej ekstraligi, ale może pochwalić się także występami na najwyższym szczeblu w Danii, Francji czy Wielkiej Brytanii.

Łotewski bramkarz w swoim dorobku ma ponad 700 rozegranych spotkań na hokejowych taflach. Urodzony w Rydze golkiper ostatnie dwa sezony spędził w drużynie HC RT TORAX Poruba, gdzie w sezonie 2020/2021 został najlepszym bramkarzem fazy play-off.

Ervīns Muštukovs z niejednego pieca jadł hokejowy chleb. Grał między innymi w KHL, ECHL, ekstralidze duńskiej, łotewskiej, brytyjskiej, francuskiej oraz pierwszej lidze szwedzkiej. Występował także na arenie Champions Hockey League oraz Pucharu Kontynentalnego.

Łotysz posiada również sukcesy w kadrze narodowej. Nie raz meldował się między słupkami w reprezentacji Łotwy. W 2004 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 20 dywizji IA. Znalazł się także w kadrze Łotwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010, jakie odbyły się w Vancouver.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły