zklepy.pl

Toruńscy obrońcy zostają. Pierwsze kontrakty „Stalowych Pierników”

Adrian Jaworski i Mateusz Zieliński to pierwsi hokeiści, którzy podpisali kontrakty z KH Energą Toruń na sezon 2022/2023. Nie bez znaczenia pozostaje zapewne fakt, iż obydwaj są wychowankami toruńskiego klubu.

Adrian Jaworski strzeże barw KH Energi Toruń na taflach polskiej ekstraligi nieprzerwanie od 2018/2019, kiedy to torunianie powrócili na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. W Polskiej Hokej Lidze debiutował już jednak w 2016 roku, kiedy to zasilił zespół po przenosinach z toruńskich Sokołów. W poprzednim sezonie zasadniczym wziął udział w 37 spotkaniach, zdobywając 1 gola oraz notując 10 asyst. Zagrał także w każdym z 7 ćwierćfinałowych meczów z JKH GKS-em Jastrzębie w fazie play-off.

Mateusz Zieliński także jest rodowitym torunianinem. 24-letni defensor powrócił do grodu Kopernika przed rozpoczęciem się minionego sezonu po krótkiej przygodzie z GKS-em Katowice. Dane mu było wystąpić w 33 meczach sezonu zasadniczego, gdzie strzelił 1 gola oraz zaliczył 7 asyst. W fazie play-off rozegrał za to 3 spotkania.

– Zdecydowałem się zostać w Toruniu, ponieważ z roku na rok widać postęp i rozwój tej drużyny. W przyszłym sezonie na pewno będziemy mierzyć co najmniej w półfinały. Mam również nadzieję, że w naszym zespole zostanie trener Jussi i wspólnie uda nam się osiągnąć cel, jakim będzie medal mistrzostw Polski. Cieszę się, że przez kolejny sezon będę mógł reprezentować miasto, w którym się wychowałem – nie ukrywał radości Mateusz Zieliński.

Najnowsze artykuły

Kolejne odejście z Sanoka. Salama przeprowadzi się na Wyspy Brytyjskie

admin

Kaláber 2027

admin

Ostatni dzień okienka transferowego. Rozbiór Sanoka

Redakcja

Zostaw komentarz