Transfery PHL

JKH GKS Jastrzębie

Do klubu: Rusłan Baszyrow (Zagłębie Sosnowiec), Jauhienij Kamienieu (Ciarko STS Sanok), Frenks Razgals (HK Zemgale – ekstraliga łotewska), Artūrs Ševčenko (Gothiques d’Amiens – ekstraliga francuska), Vitālijs Pavlovs (Dorbirner EC – ICE Hockey League), Siarhiej Bahalejsza (Szachcior Soligorsk – ekstraliga białoruska), Egils Kalns (HK Lipawa – ekstraliga łotewska), Samuel Mlynarovič (HC Bańska Bystrzyca – ekstraliga słowacka).

Z klubu: Jakub Michałowski, Kamil Wróbel (obydwaj GKS Tychy), Zackary Phillips, Jan Sołtys (obydwaj Re-Plast Unia Oświęcim), Jiří Klimíček (LHK Jestřábi Prościejów – 1. liga czeska), Marek Hovorka, Kamil Wałęga (obydwaj MHK 32 Liptowski Mikułasz – ekstraliga słowacka), Radosław Sawicki (Szachcior Soligorsk – ekstraliga białoruska), Dominik Paś (szuka klubu), Patryk Matusik (Polonia Bytom – MHL).

Przedłużone kontrakty: Marcin Horzelski, Ēriks Ševčenko, Māris Jass (2022), Patrik Nechvátal, Oskar Prokop, Jakub Gimiński, Dominik Jarosz, Maciej Urbanowicz, Roman Rác (wszyscy do 2023), Patryk Pelaczyk (2023 + 1), Michał Kieler, Mateusz Bryk, Kamil Górny (wszyscy do 2024), Marcin Płachetka, Dawid Wróblewski (obydwaj do 2025).

 

Comarch Cracovia

Do klubu: David Zabolotny (Hannover Indians – 2. liga niemiecka), Artiom Worosziło (Dizel Penza – WHL), Iwan Jacenko (Buran Woronież – WHL), Jewgienij Bodrow (Łada Togliatti – WHL), Saku Kinnunen (KooKoo – ekstraliga fińska), Collin Shirley (Allen Americans – ECHL).

Z klubu: Luke Ferrara (Coventry Blaze – ekstraliga brytyjska), Robert Kowalówka (Re-Plast Unia Oświęcim), Emil Oksanen (Kiekko-Espoo – 1. liga fińska), Dawid Musioł (GKS Katowice), Tomáš Franek (TAURON Podhale Nowy Targ), Jeremy Welsh, Taylor Doherty (obydwaj Nottingham Panthers – ekstraliga brytyjska), Darcy Murphy, David Goodwin (obydwaj Belfast Giants – ekstraliga brytyjska), Dmitrij Kostromitin (Nioman Grodno – ekstraliga białoruska), Tomáš Franek (TAURON Podhale Nowy Targ), Richard Nejezchleb (UTE – Erste Liga), Ville Saukko (IPK – 1. liga fińska), Michal Gutwald (Anglet Hormadi Élite – ekstraliga francuska), Jewgienij Sołowjow (Jermak Angarsk – WHL), Filip Drzewiecki (koniec kariery), Taavi Tiala (Gothiques d’Amiens – ekstraliga francuska).

Przedłużone kontrakty: Damian Kapica, Martin Dudáš, Jiří Gula, Jakub Šaur, Aleš Ježek, Dienis Pieriewozczikow, Štěpán Csamangó, Erik Němec, Maksim Ignatowicz (wszyscy do 2022).

 

GKS Tychy

Do klubu: Jakub Michałowski, Kamil Wróbel (obydwaj JKH GKS Jastrzębie), Dienis Sierguszkin, Jegor Fieofanow, Artiom Smirnow (wszyscy KH Energa Toruń), Filip Starzyński (GKS Katowice), Renārs Kārkls (EHC Lustenau – Alps Hockey League).

Z klubu: Bartosz Ciura, Filip Komorski (obydwaj HC Frýdek-Místek – 1. liga czeska), Ladislav Havlík, Paul Szczechura (obydwaj zakończą karierę?), John Murray, Patryk Wronka (obydwaj GKS Katowice), Peter Novajovský (HK Poprad – ekstraliga słowacka), Brycen Martin (Maine Mariners – ECHL), Konsta Mesikämmen (Pionniers de Chamonix-Mont Blanc – ekstraliga francuska), Patryk Kogut (KH Energa Toruń), Jarosław Rzeszutko (Zagłębie Sosnowiec).

Przedłużone kontrakty: Mateusz Gościński, Jan Krzyżek, Mateusz Ubowski, Oliwier Kasperek (?), Michał Kotlorz, Radosław Galant, Marek Biro, Jason Seed, Michael Cichy, Jean Dupuy, Szymon Marzec, Olaf Bizacki, Ondřej Raszka, Kacper Gruźla, Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski, Christian Mroczkowski, Alexander Szczechura (wszyscy do 2022), Bartłomiej Pociecha (2023).

 

GKS Katowice

Do klubu: Jakub Wanacki (Re-Plast Unia Oświęcim), Mateusz Bepierszcz (TAURON Podhale Nowy Targ), Dawid Musioł (Comarch Cracovia), John Murray, Patryk Wronka (obydwaj GKS Tychy), Carl Hudson (Eispiraten Crimmitschau – 1. liga niemiecka), Mateusz Rompkowski (GKH Stoczniowiec Gdańsk), Igor Smal (GKS Katowice), Miro Lehtonen (HK Dukla Michalovce – ekstraliga słowacka), Aleksandr Jakimienko (powrót po przerwie, ostatnio Torpedo-Gorki Niżny Nowogród – WHL), Anthon Eriksson (Västerås IK – 1. liga szwedzka), Patryk Świerczyna, Piotr Ciepielewski (obydwaj Naprzód Janów – MHL), David Lebek (Krefelder EV 1981 – Niemcy U20), Jakub Prokurat (Krefelder EV 1981 U23 – 2. liga niemiecka), Joona Monto (HPK – ekstraliga fińska).

Z klubu: Jesse Rohtla, Andriej Stepanow (obydwaj szukają klubu), Mikael Kuronen (Les Aigles de Nice – ekstraliga francuska), Tomáš Kubalík (Albatros de Brest – 1. liga francuska), Jānis Andersons (HK MŠK Žiar nad Hronom – 1. liga słowacka), Mateusz Zieliński (KH Energa Toruń), Dariusz Wanat, Kamil Paszek (obydwaj Re-Plast Unia Oświęcim), Dominik Nahunko (Zagłębie Sosnowiec), Filip Starzyński (GKS Tychy), Juraj Šimboch (EHC Lustenau – Alps Hockey League), Kiriłł Lamin (Witiaź Podolsk – KHL), Jyri Marttinen (Drakars de Caen – 1. liga francuska), Miika Franssila (koniec kariery?).

Przedłużone kontrakty: Patryk Krężołek, Patryk Wajda (obydwaj 2022 + 1), Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut, Oskar Krawczyk, Szymon Mularczyk, Mateusz Michalski, Maciej Kruczek, Maciej Miarka (wszyscy do 2023).

 

KH Energa Toruń

Do klubu: Mateusz Zieliński (GKS Katowice), Robert Arrak (Rauman Lukko – Finlandia U20), Aleksandr Rodionow (Mołot-Prikamje Perm – WHL), Miro Lehtimäki (KeuPa HT – 1. liga fińska), Aleksandr Szkrabow, Mikałaj Syty (obydwaj HK Dynama Mołodeczno – ekstraliga białoruska), Patryk Kogut (GKS Tychy), Michał Zając (GKH Stoczniowiec Gdańsk), Conrad Mölder (HK Dukla Michalovce – ekstraliga słowacka), Lauri Huhdanpää (Koovee – 1. liga fińska), Henri Limma (Hermes – 1. liga fińska), Robert Karczocha (HC Mariupol – ekstraliga ukraińska), Eryk Schafer, Jakub Wenker (obydwaj Sokoły Toruń – MHL).

Z klubu: Dienis Sierguszkin, Jegor Fieofanow, Artiom Smirnow (wszyscy GKS Tychy), Artiom Osipow (AKM Nowomoskowsk – WHL), Łukasz Podsiadło (koniec kariery), Siergiej Kuzniecow, Andriej Czwanczikow, Ville Saloranta (wszyscy szukają klubu), Elias Elomaa, Konsta Jaakola (obydwaj Peliitat – 1. liga fińska), Jegor Orłow (Buran Woroneż – WHL), Anton Svensson (IF Troja-Ljungby – 1. liga szwedzka), Gleb Bondaruk, Pawieł Nowożyłow (obydwaj TAURON Podhale Nowy Targ), Kostas Gusevas (Les Remparts de Tours – 1. liga francuska – przedsezonowe testy).

Zainteresowanie: Maksymilian Lisewski, Marcel Sawicki, Natalian Dobrzeniecki, Patryk Rutkowski, Oliwier Kurnicki, Jan Walczak,  Konrad Piskalski (wszyscy Sokoły Toruń – MHL – przedsezonowe testy).

Przedłużone kontrakty: Mateusz Studziński, Jegor Rożkow, Dmitrij Kozłow, Filip Mazurkiewicz, Michał Kalinowski, Kamil Kalinowski, Jegor Szkodienko, Jarosław Dołęga, Dominik Olszewski, Michaił Szabanow (wszyscy do 2022).

 

Re-Plast Unia Oświęcim

Do klubu: Kamil Paszek, Dariusz Wanat (obydwaj GKS Katowice), Andrej Themár (HK Martin – 1. liga słowacka), Krystian Dziubiński (Nioman Grodno – ekstraliga białoruska), Zackary Phillips, Jan Sołtys (obydwaj JKH GKS Jastrzębie), Robert Kowalówka (Comarch Cracovia), Johan Skinnars (Boxers de Bordeux – ekstraliga francuska), Tyler Wishart (SC Csíkszereda – Erste Liga), Victor Rollin Carlsson (SønderjyskE – ekstraliga duńska), Cole MacDonald (Florida Everblades – ECHL), Jesse Dudás (powrót po przerwie, ostatnio HC Witkowice – ekstraliga czeska).

Z klubu: Paul Swindlehurst (Coventry Blaze – ekstraliga brytyjska), Jakub Wanacki (GKS Katowice), Victor Bartley (Kunlun Red Star – KHL), Gilbert Brulé (koniec kariery?), Sebastian Lipiński (Peterborough Phantoms – 1. liga brytyjska – przedsezonowe testy), Brett McKenzie (Toledo Walleye – ECHL), Martin Przygodzki, Damian Piotrowicz (obydwaj Zagłębie Sosnowiec), Luka Kalan, Gregor Koblar (obydwaj HK Olimpija Lublana – ICE Hockey League), Patrik Luža (Anglet Hormadi Élite – ekstraliga francuska), Eliezer Sherbatov (HC Mariupol – ekstraliga ukraińska), Siemion Garszyn (koniec kariery), Miroslav Zaťko (HK 95 Powaska Bystrzyca – 1. liga słowacka), Krzysztof Dudkiewicz (UHT Sabers Oświęcim – EUHL), Klemen Pretnar (Gothiques d’Amiens – ekstraliga francuska).

Przedłużone kontrakty: Clarke Saunders, Ryan Glenn, Patryk Noworyta, Teddy Da Costa, Aleksiej Trandin, Peter Bezuška, Daniłł Oriechin, Filip Płonka (wszyscy do 2022), Miłosz Noworyta (2023), Łukasz Krzemień (2024).

 

TAURON Podhale Nowy Targ

Do klubu: Łukasz Siuty (Furuset Ishockey – 1. liga norweska), Gleb Bondaruk, Pawieł Nowożyłow (KH Energa Toruń), Tomáš Franek (Comarch Cracovia), Marcin Kolusz (HK Dukla Michalovce – ekstraliga słowacka), Dawid Majoch (powrót po przerwie, ostatnio KH KTH Krynica – 2. liga), Wiktor Bochnak, Tobiasz Kapica, Szymon Klimowski, Jakub Michalski, Oskar Polak (wszyscy MMKS Podhale Nowy Targ – MHL).

Z klubu: Przemysław Odrobny (szuka klubu), Ihar Brykun (Szachcior Soligorsk – ekstraliga białoruska), Alexander Pettersson (Bäcken HC – 3. liga szwedzka), Kacper Maciaś, Michal Vachovec (obydwaj HC RT TORAX Poruba – 1. liga czeska), Ernest Bochnak, Błażej Plewa, Alaksandr Kułakou, Adrian Gajor, Kacper Guzik (wszyscy zakończyli karierę), Karel Kubát (SC Csíkszereda – Erste Liga), Mateusz Bepierszcz (GKS Katowice), Timo Hiltunen (Ciarko STS Sanok), Emil Švec (Swindon Wildcats – 1. liga brytyjska), Oskar Jaśkiewicz (Zagłębie Sosnowiec), Siemion Babincew (Fort Wayne Komets – ECHL), Petr Chaloupka (Grästorps IK – 4. liga szwedzka).

Przedłużone kontrakty: Maciej Sulka, Damian Szurowski, Filip Wielkiewicz, Patryk Wsół, Bartłomiej Wsół (wszyscy do 2022), Bartłomiej Neupauer, Robert Mrugała, Fabian Kapica, Kasper Bryniczka, Jakub Worwa, Damian Tomasik (wszyscy do 2023), Adrian Słowakiewicz, Paweł Bizub, Kacper Kamieniecki (wszyscy do 2024).

 

Ciarko STS Sanok

Do klubu: Sami Tamminen (Visby/Roma HK – 2. liga szwedzka), Krystian Mocarski (GKH Stoczniowiec Gdańsk), Julius Marva, Toni Henttonen (obydwaj Kiruna AIF – 2. liga szwedzka), Aleksi Hämäläinen (IPK – 1. liga fińska), Timo Hiltunen (TAURON Podhale Nowy Targ), Sami Jekunen (Gladiators HT – 3. liga fińska), Branislav Pavúk (MHk 32 Liptowski Mikułasz – ekstraliga słowacka), Radosław Sawicki (Szachcior Soligorsk – ekstraliga białoruska).

Z klubu: Riku Sihvonen (HC Stadion Litomierzyce – 1. liga czeska), Szymon Dobosz, Tymoteusz Glazer, Tomasz Skokan (wszyscy szukają klubu), Jauhienij Kamienieu (JKH GKS Jastrzębie), Hubert Demkowicz, Kacper Wojciechowski (obydwaj zakończyli karierę), Jesperi Viikilä, Eetu Elo (obydwaj HDD Jesenice – Alps Hockey League), Szymon Fus (UHT Sabers Oświęcim – EUHL).

Przedłużone kontrakty: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Mateusz Wilusz, Maciej Bielec, Eemeli Piippo (wszyscy do 2022), Patrik Spěšný, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Łukasz Łyko, Filip Świderski, Konrad Filipek, Marek Strzyżowski, Jakub Bukowski, Maciej Witan (wszyscy do 2023).

 

Zagłębie Sosnowiec

Do klubu: Nikita Mickiewicz (Junost’ Mińsk – ekstraliga białoruska), Jarosław Rzeszutko (GKS Tychy), Dominik Nahunko (GKS Katowice), Martin Przygodzki, Damian Piotrowicz (obydwaj Re-Plast Unia Oświęcim), Bartłomiej Bychawski (powrót po przerwie, ostatnio Comarch Cracovia), Mikołaj Szczepkowski (GKH Stoczniowiec Gdańsk), Oskar Jaśkiewicz (TAURON Podhale Nowy Targ).

Z klubu: Rusłan Baszyrow (JKH GKS Jastrzębie), Aleksandr Rodionow (CSK WWS Samara – WHL), Łukasz Rutkowski (koniec kariery), Adam Jaskólski, Andrzej Stojek (obydwaj UKS Zagłębie Sosnowiec – MHL), Tomasz Kulas, Tadas Ramanauskas (wszyscy szukają klubu), Igor Smal (GKS Katowice), Magnuss Jākobsons (HK Lipawa – ekstraliga łotewska), Imants Ļeščovs (Fife Flyers – EIHL).

Przedłużone kontrakty: Michał Czernik, Michał Naróg, Michał Bernacki, Aleksander Gniewek, Michał Domogała, Jakub Blanik, Kamil Sikora, Iwan Rybczik, Kacper Opiłka, Tomasz Kozłowski, Jewgienij Nikiforow, Patryk Wysocki, Mariusz Piotrowski, Dominik Kasprzyk, Andrej Dubinin (wszyscy do 2022), Marcel Kotuła, Szymon Luszniak, Aleksandr Wasiljew, Armen Khoperia, Michaił Syrojeżkin (wszyscy do 2023).