zklepy.pl
Image default

Kolejne transfery “Pasów”

Potwierdziły się nasze informacje. Włodarze Comarch Cracovii dokonali kolejnych czterech wzmocnień. Tym razem pod Wawel przyjadą zawodnicy z Rosji i Finlandii. W drużynie prowadzonej przez Rudolfa Roháčka jest teraz łącznie 22 obcokrajowców.

Pierwszy z nich do Dmitrij Kostromitin. 31-letni obrońca, ważący 101 kilogramów, przy 191 centymetrach wzrostu. Na swoim koncie ma 161 meczów w KHL, w których zanotował 21 punktów za 5 goli i 16 asyst. Był młodzieżowym reprezentantem Rosji.

W obecnym sezonie rozegrał 38 spotkań, w których zdobył 5 bramek i zanotował 5 kluczowych podań. Grał bowiem w VHL, w Jermaku Angarsk.

Drugim transferem “Pasów” jest Jewgienij Sołowjow. To 28-letni napastnik, którego ostatnim klubem również był Jermak Angarsk. W 40 meczach zdobył 9 bramek i dołożył 17 asyst. Był drugim najlepiej punktującym w drużynie. W swoim CV ma również występy w KHL. Tam rozegrał 61 meczów i zapisał 19 punktów (14G+5A).

To jednak nie wszystko. Do Cracovii dołączył bowiem kolejny zawodnik. Tym razem jest to złoty medalista młodzieżowych Mistrzostw Świata. Emil Oksanen, ma 22 lata i dotychczas zagrał w 58 meczach w Liidze, w której zapisał się 17 razy w protokołach meczowych (10G+7A). Fin jest skrzydłowym, waży 86 kilogramów i ma185 centymetrów wzrostu.

Ostatnim z transferów Comarch Cracovii w zamykającym się okienku transferowym jest fiński obrońca – Ville Saukko. 27-latek ma w swoim dorobku 102 spotkania w Liidze i zdobył tam 37 punktów (10G+27A). Fin nieźle operuje krążkiem i potrafi dobrze podać. W obecnym sezonie zagrał w Metsis w Finlandii w klubie Hermes, gdzie zagrał w 15 meczach.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj