zklepy.pl
Image default

Trzech defensorów na testach. Zostaną sprawdzeni w sparingach Unii

Re-Plast Unia Oświęcim na jedenaście dni przed inauguracją rozgrywek ligowych szuka sposobności do zwiększenia pola manewru w defensywie. Nad Sołą zameldowało się trzech zagranicznych defensorów, którzy otrzymają swą szansę w nadchodzących sparingach.

Okazję do zaprezentowania się przed Nikiem Zupančičem dostaną Kristaps Jākobsons, Jakub Březák i Roman Diukow. Biało-niebieskich 1 września czeka domowy sparing z KH Energą Toruń, zaś cztery dni później na wyjeździe podejmą oni VHK Vsetín.

Jākobsons ma za sobą sezon spędzony za oceanem, gdzie występował w akademickich rozgrywkach NCAA reprezentując Uniwersytet Alaska-Fairbanks. W przeszłości Łotysz występował w swej rodzimej ekstralidze jako hokeista HS Ryga i HK Zemgale.

Czytelnicy śledzący ostatnie ruchy transferowe w Polskiej Hokej Lidze skojarzą zapewne nazwisko Jakuba Březáka. Czeski defensor zameldował się na testach w GKS-ie Tychy, lecz nie przekonał do siebie trenera Andrieja Sidorienki. Były gracz HC Litvínov otrzyma teraz szansę na angaż w Unii.

Diukow ma zdecydowanie najbogatszą przeszłość z wymienionego grona. Białorusin ma w swym CV 40 spotkań w KHL rozegranych dla Dynamy Mińsk, wziął udział także w dwóch turniejach Mistrzostw Świata Elity. Jego droga do reprezentacji może być jednak bezpowrotnie zamknięta, gdyż 26-latek zobowiązał się do podpisania antywojennej deklaracji.

Dotychczasowe mecze sparingowe pokazały, że nasz zespół w ofensywie prezentuje się naprawdę nieźle, ale słabiej radzimy sobie w destrukcji. Dlatego też w dwóch najbliższych meczach kontrolnych zamierzamy sprawdzić przydatność do zespołu trzech obrońców – tak konieczność wzmocnienia formacji defensywnych na łamach oficjalnej strony klubu wyjaśnił Mariusz Sibik, prezes TH Unia Oświęcim.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj