Znajdziesz nas też tutaj:
fot. polskihokej.eu

Reprezentacja

Trzecie zwycięstwo Polek. Sass bohaterką

Polki wygrały swój trzeci mecz na katowickich mistrzostwach świata dywizji IB. Zwycięstwo z Koreą Południową nie przyszło jednak łatwo. Azjatki mocno się postawiły, a bohaterką spotkania została Martyna Sass.

Podopiecznie Zbigniewa Wróbla objęły prowadzenie już w 2. minucie i wydawało się, że spotkanie pójdzie łatwo, a kolejne minuty będą przyjemne i biało-czerwone skupią się tylko na powiększeniu rozmiarów prowadzenia. Nic bardziej mylnego. W 10. minucie był już remis, bo sprytne zagranie kapitan Korei – Jongah Park zaskoczyło Martynę Sass.

Polska bramkarka była jednak tego wieczoru prawdziwą opoką naszej reprezentacji. Jej interwencje utrzymywały korzystny wynik. Drugiego i jak się okazało, zwycięskiego gola w 36. minucie zdobyła Karolina Późniewska. Późniejsze minuty to jednak desperacka obrona, często chaotyczna i z dużą dozą szczęścia.

Rywalki nie wykorzystywały jednak raz po raz doskonałych okazji, a Polki nie potrafiły pokonać zaledwie 15-letniej Cheon. W końcówce trener Kim wycofał bramkarza i tylko desperackie interwencje Martyny Sass zapobiegły utracie bramki. Polski mogły skierować krążek do pustej bramki, ale jedna z rywalek w sposób niedozwolony zamroziła krążek w polu bramkowym i sędziowie podyktowali rzut karny. Najazdu nie wykorzystała jednak Karolina Późniewska.

Polki wygrały jednak po raz trzeci, a we wtorek o 20 zmierzą się z Włoszkami. Decydujące o awansie starcie z Chinkami odbędzie się w Wielki Czwartek o godz. 20.

Korea Południowa – Polska 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
0:1 – Wiktoria Sikorska – Tatiana Onyszczenko, Dominika Korkuz (01:51),
1:1 – Jongah Park – Jiyeon Choi, Jiyoon Park (09:41),
1:2 – Karolina Późniewska – Sylwia Łaskawska (35:14).

Strzały: 23 – 35.
Minuty karne: 6 – 4.

Korea Płd.: Cheon – S. Kim, S. Lee; Choi, Jo. Park, Ji. Park – Yoo, T. Kim; E. Lee, N. Kang, Jung – D. Kim, M. Park; N. Kim, S. Kang, Choi – J. Lee, Ji. Park, Sa. Kim.

Polska: Sass – Chrapek, Zielińska; Łaskawska, Późniewska, Czarnecka – Gogoc, Sfora; Tomczok, Talanda, Dziwok – Korkuz, Strzelecka; Sikorska, Onyszczenko, Wieczorek – Wcisło, Wójcik; Łąpieś, Brzezińska, Łapińska.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły