zklepy.pl
Image default

Trzęsienie ziemi w Tychach?

Wszystko wskazuje na to, że w Tychach odbędzie się “wietrzenie szatni”. Może dojść do kilku zmian w składzie, a odejść mogą czołowi zawodnicy.

Zacznijmy może od tego, że odejść mogą polscy zawodnicy, którzy stanowili o sile tyskiego klubu. Jak udało się nam dowiedzieć, Bartosz Ciura i Filip Komorski negocjują warunki z HC Frýdek-Místek. Rozmowy pomiędzy stronami są bardzo zaawansowane. Przypomnijmy, “Komora” w minionym sezonie był drugim najlepszym strzelcem trójkolorowych, a łącznie w 45 meczach zaliczył 40 punktów z 20 golami i 20 asystami na koncie. Zaś Bartosz Ciura był filarem linii defensywnej.

To jednak nie wszystko. Patryk Wronka może przejść do GKS-u Katowice, za namową Jacka Płachty, który jest o krok od powrotu do Katowic. Prawdopodobnie “Wronczes” nie przejdzie do klubu z Katowic sam, gdyż Jason Seed również prowadzi rozmowy z katowickimi włodarzami. Wronka w poprzednim sezonie zagrał w 44 meczach i zgromadził łącznie 38 punktów (10G+28A)

Niejasna jest też sytuacja Radosława Galanta. Napastnik rodem z Krynicy-Zdrój ma dwie oferty z polskich klubów. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z nich jest znów GKS Katowice. “Galos” rozegrał 46 meczów zbierając 16 punktów (4G+12A).

Zmiana ma nastąpić też w tyskiej bramce. Po podpisaniu kontraktu z Ondrejem Raszką, John Murray poszedł w odstawkę. Jak udało się nam dowiedzieć, dostał on zielone światło na poszukiwanie nowego klubu.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj