zklepy.pl
Image default

Trzęsienie ziemi w Tychach?

Wszystko wskazuje na to, że w Tychach odbędzie się “wietrzenie szatni”. Może dojść do kilku zmian w składzie, a odejść mogą czołowi zawodnicy.

Zacznijmy może od tego, że odejść mogą polscy zawodnicy, którzy stanowili o sile tyskiego klubu. Jak udało się nam dowiedzieć, Bartosz Ciura i Filip Komorski negocjują warunki z HC Frýdek-Místek. Rozmowy pomiędzy stronami są bardzo zaawansowane. Przypomnijmy, “Komora” w minionym sezonie był drugim najlepszym strzelcem trójkolorowych, a łącznie w 45 meczach zaliczył 40 punktów z 20 golami i 20 asystami na koncie. Zaś Bartosz Ciura był filarem linii defensywnej.

To jednak nie wszystko. Patryk Wronka może przejść do GKS-u Katowice, za namową Jacka Płachty, który jest o krok od powrotu do Katowic. Prawdopodobnie “Wronczes” nie przejdzie do klubu z Katowic sam, gdyż Jason Seed również prowadzi rozmowy z katowickimi włodarzami. Wronka w poprzednim sezonie zagrał w 44 meczach i zgromadził łącznie 38 punktów (10G+28A)

Niejasna jest też sytuacja Radosława Galanta. Napastnik rodem z Krynicy-Zdrój ma dwie oferty z polskich klubów. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z nich jest znów GKS Katowice. “Galos” rozegrał 46 meczów zbierając 16 punktów (4G+12A).

Zmiana ma nastąpić też w tyskiej bramce. Po podpisaniu kontraktu z Ondrejem Raszką, John Murray poszedł w odstawkę. Jak udało się nam dowiedzieć, dostał on zielone światło na poszukiwanie nowego klubu.

Najnowsze artykuły

Posiłki ze Znojma. Marek Špaček nowym zawodnikiem Cracovii

Kacper Tomasz Langowski

„Festiwal Hokeja” na turnieju Pee-Wee w Quebecu!

Redakcja

Fotorelacja: Zagłębie Sosnowiec – Comarch Cracovia (19.11.2023)

Sławomir Bomba

Zostaw komentarz