Trzy gwiazdy 11. kolejki: Dziubiński, Gula, Fučík

Nadrabiamy zaległości. Wybraliśmy gwiazdy 11. kolejki, które walnie przyczyniły się do sukcesów swoich drużyn. Sprawdź, kto i za co otrzymał od nas wyróżnienie?

3. gwiazda: Tomáš Fučik (GKS Tychy) – 24 obronione strzały, czyste konto.

Tyszanie nie bez trudu wygrali z Zagłębiem Sosnowiec w 11. kolejce Polskiej Hokej Ligi. Wygrali oni 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec, a bramkarz GKS-u Tychy zachował czyste konto. Tomáš Fučik bronił pewnie i był ostoją swojej drużyny w tym spotkaniu. Bez niego na bramce mogłoby być różnie, bowiem sosnowiczanie tworzyli ciekawe okazje na zdobycie gola.

2. gwiazda: Jiří Gula (Comarch Cracovia) – 2 asysty.

Zdobywcy Pucharu Kontynentalnego z poprzedniego sezonu bez problemów rozprawili się z Marmą Ciarko STS-em Sanok 6:0. Swój udział w tym zwycięstwie miał kapitan krakowskiego zespołu Jiří Gula. Czeski defensor zaksięgował dwie asysty. Doświadczony obrońca pomógł w zdobyciu bramki Robertowi Arrakowi oraz Patrykowi Wronce. Ponadto w zagrał bardzo dobrze w defensywie, broniąc dostępu do własnej bramki i pomagając Rokowi Stojanovičowi w zanotowaniu czystego konta.

1. gwiazda: Krystian Dziubiński (Re-Plast Unia Oświęcim) – 2 gole, 1 asysta.

Popularny „Dziubek” dał popis w starciu z GKS-em Katowice i pokazał, iż nie nadaremno cieszy się funkcją kapitana oraz rolą lidera zespołu Nika Zupančiča. Na 24 sekundy przed zakończeniem drugiej tercji zdobył on arcyważną bramkę, która w ostatecznym rozrachunku dała biało-niebieskim trzy punkty.

To również Dziubiński postawił kropkę nad „i”. W 55. minucie wykończył przewagę swojego zespołu strzałem w stylu… Aleksandra Owieczkina. Asysta przy golu Jerofejevsa tylko potwierdza jego znaczenie dla tej drużyny.