zklepy.pl

Trzy gwiazdy 25. kolejki: Polák, Da Costa, Zabolotny

3. gwiazda – David Zabolotny (Comarch Cracovia) – 21 obronionych strzałów – 95,5% skuteczności

Bardzo dobre spotkanie rozegrał David Zabolotny. Polski golkiper pomimo bardzo złego występu w poprzedniej kolejce w Oświęcimiu, wytrzymał to psychicznie i w starciu z JKH GKS-em Jastrzębie był znakomicie dysponowany. Skapitulował tylko raz i to na początku spotkania. Później był już bezbłędny, wielokrotnie ratując swój zespół od utraty bramek. Jego gra pozwoliła Cracovii na zwycięstwo 2:1 po dogrywce.

2. gwiazda – Teddy Da Costa (Re-Plast Unia Oświęcim) – 1 gol, 2 asysty

Francuz z polskim paszportem był wyróżniającą się postacią w szeregach Re-Plast Unii Oświęcim, która wygrała w Toruniu 6:4. Popularny “Tadek” otworzył wynik spotkania, wychodząc z kontrą w osłabieniu. Później w drugiej tercji dwukrotnie świetnie obsłużył Andrija Denyskina. Było to tak doskonałe zagranie, że sędziowie z wrażenia gola na 1:3 zapisali właśnie Da Coście, choć to Ukrainiec posłał krążek do bramki. Nie zmienia to jednak faktu, że Francuz przy swoim nazwisku zanotował 3 “oczka”, co było najlepszym wynikiem w szeregach biało-niebieskich.

1. gwiazda – Vojtěch Polák (Comarch Cracovia) – 1 gol, 1 asysta

Krakowianie pokonali JKH GKS Jastrzębie 2:1. Udział przy obu golach miał doświadczony Czech. Najpierw w drugiej tercji wyrównał stan spotkania, urywając się prawym skrzydłem. Trzeba przyznać, że jego strzał był niezwykle precyzyjny i trudny do obrony, a w dogrywce podał do Patryka Wronki, który indywidualną akcją rozstrzygnął losy spotkania.

Najnowsze artykuły

Trzy gwiazdy 26. kolejki: Sawicki, Dziubiński, Fučík

Redakcja

Trzy gwiazdy 24. kolejki: Łyszczarczyk, Heikkinen, Wronka

Mikołaj Pachniewski

Trzy gwiazdy 23. kolejki: Fučík, Špirko, Lindgren

admin

Zostaw komentarz