zklepy.pl
Image default

Trzy gwiazdy 3. kolejki: Delmas, Younan, Lackovič

Trzecia kolejka już za nami! Niebagatelną rolę w sukcesach swoich drużyn odegrali gracze defensywni – ważne asysty Noah’a Delmasa i Alexandra Younana pozwoliły GKS-owi Katowice i Comarch Cracovii sięgnąć po trzy punkty. Doskonała dyspozycja Jakuba Lackoviča przypieczętowała z kolei triumf JKH GKS-u Jastrzębie.

Noah Delmas (GKS Katowice) – 2 asysty

Kanadyjczyk świetnie odnalazł się w drużynie mistrza Polski. Od początku jest w dobrej formie i tym razem był kluczową postacią swojej ekipy. Obrońca ten w 25. minucie doskonałym podaniem obsłużył Mateusza Bepierszcza, a ten z problemami, ale zmieścił gumę w bramce. Pięć minut później zapoczątkował kontratak swojej drużyny. Przejął krążek, zagrał do Shigekiego Hitosato, a ten dograł do Olliego Isakki. Był to zwycięski gol w tym spotkaniu. Kanadyjski defensor rozegrał naprawdę świetne spotkanie.

Alexander Younan (Comarch Cracovia) – 3 asysty.

Wkład szwedzkiego defensora w mecz z PZU Podhalem Nowy Targ był ogromny. Zawodnik ten trzykrotnie popisywał się kluczowym podaniem. Najpierw dobrze obsłużył Daniela Krenželoka w 9. minucie meczu. Następnie rozpoczął akcję swojej drużyny w 16. minucie gry. Podał on do Mateusza Bezwińskiego, a na listę strzelców wpisał się wówczas Karol Sterbenz. Kiedy Cracovia prowadziła zaledwie jedną bramką, Younan znów pomógł swojej drużynie. Wrzucił krążek w kierunku bramki, Radosław Sawicki zagrał do Gustafa Berlinga, a ten wpakował gumę do siatki. Świetny występ Szweda.

Jakub Lackovič (JKH GKS Jastrzębie) – 95,2% skuteczności.

W pojedynku JKH GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec bramki padły jedynie w drugiej tercji. Spora w tym zasługa golkipera gospodarzy, Jakuba Lackoviča, który w szczególności w ostatnich 20 minutach gry musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim dwójkowa akcja Tyczyńskiego i Lindgrena z samej końcówki, kiedy to strzał Kanadyjczyka został ekwilibrystycznie powstrzymany parkanem.

Najnowsze artykuły

Trzy gwiazdy 26. kolejki: Sawicki, Dziubiński, Fučík

Redakcja

Trzy gwiazdy 24. kolejki: Łyszczarczyk, Heikkinen, Wronka

Mikołaj Pachniewski

Trzy gwiazdy 23. kolejki: Fučík, Špirko, Lindgren

admin

Skomentuj