Trzy gwiazdy 42. kolejki: Worona, Paś, D. Kapica

Sezon zasadniczy zbliża się ku końcowi. Kto zgarnął wyróżnienie za 42. kolejkę?

3. gwiazda: Damian Kapica (Comarch Cracovia) – 1 gol, 1 asysta.

Napastnik Comarch Cracovii nie zawiódł w hicie kolejki. Ze wszystkich wymienionych tutaj zawodników to właśnie on miał decydujący wpływ na to, że jego drużyna umocniła się na fotelu lidera.

Damian Kapica wyprowadził szybki kontratak w 18. minucie i po objechaniu Olafa Bizackiego znalazł się sam na sam z Tomášem Fučíkiem. Napastnik „Pasów” wymanewrował bramkarza i umieścił krążek w bramce. Miał też udział przy bramce Vojtěcha Poláka. Reprezentant Polski zostawił gumę nadjeżdżającemu Czechowi, a ten „na raty” pokonał tyskiego golkipera. Bez Damiana Kapicy, o zwycięstwo byłoby znacznie trudniej. Kibiców może też cieszyć fakt, że wraca do dawnej dobrej formy.

2. gwiazda: Dominik Paś (JKH GKS Jastrzębie) – 1 gol, 1 asysta.

Jastrzębianie do samego końca walczą o poprawę swej pozycji przed play-offami. Pytanie tylko, czy nie jest już za późno wobec potknięć poczynionych z zespołami z dołu tabeli. Dominik Paś dał jednak z siebie wszystko.

W 14. minucie wygrał on wznowienie, a krążek trafił do Tuukki Rajamäkiego, który śmiało ruszył na bramkę GieKSy i bez problemów pokonał golkipera. W dogrywce zadał z kolei decydujący cios po tym, jak trener Róbert Kaláber wycofał bramkarza w ostatnich kilkudziesięciu sekundach dodatkowego czasu gry.

1. gwiazda: Ołeksij Worona (TAURON Podhale Nowy Targ) – 2 gole, 2 asysty.

Dla Ukraińca był to pożegnalny mecz w tym sezonie w drużynie z Nowego Targu. Okrasił go zdobyciem 4 punktów i przełomowym zwycięstwem. Nowotarżanie wygrali bowiem po 29. porażkach z rzędu.

Ekipa spod Tatr nie dała szans Zagłębiu Sosnowiec, które pokonała 5:3. Ołeksij Worona dwa razy pokonał Sebastiana Lipińskiego, a także dwukrotnie asystował swoim kolegom, czym potwierdził, że był najlepszym zawodnikiem Podhala w tym sezonie.