Trzy gwiazdy 8. kolejki: Němec, Fraszko, Jerofejevs

3. gwiazda: Aleksandrs Jerofejevs (Re-Plast Unia Oświęcim) – 3 asysty.

Re-Plast Unia Oświęcim nie bez problemów pokonała Marmę Ciarko STS Sanok. O wyniku rozstrzygnęła trzecia tercja, w której to biało-niebiescy zdobyli trzy gole. Spory wpływ na grę ofensywną swojego zespołu miał łotewski obrońca Aleksandr Jerofejevs.

Doświadczony Łotysz zanotował aż trzy asysty, które pomogły oświęcimianom w odniesieniu zwycięstwa nad ekipą z Podkarpacia. 38-latek pokazał, że bardzo dobrze czuję się z krążkiem na linii niebieskiej, a Unia miała z niego wiele pożytku.

2. gwiazda: Bartosz Fraszko (GKS Katowice) – 3 asysty

Katowiczanie po ciężkim boju wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 5:2. Długo jednak wynik oscylował wokół remisu. Do boju wkroczył wtedy Bartosz Fraszko, który zanotował trzy asysty, idealnie rozdzielając krążek pomiędzy swoimi partnerami. Dla wychowanka MKS-u Sokołów Toruń był to już kolejny mecz w tym sezonie, w którym zapisał przy swoim nazwisku trzy asysty.

1. gwiazda: Erik Němec (Comarch Cracovia) – 2 gole.

W starciu z GKS-em Tychy, czeski napastnik już w 6. minucie gry otworzył wynik spotkania. Czech oddał strzał ze slotu, a krążek wpadł do bramki, przemykając pod prawą ręką Tomáša Fučika. Napastnik Comarch Cracovii, zdobył pierwszą i ostatnią bramkę w tym spotkaniu. W 33. minucie ustalił wynik spotkania po strzale pod poprzeczkę tyskiej bramki.

Tym samym Erik Němec był najjaśniejszą gwiazdą swojego zespołu, a „Pasy” wygrały 4:0. Krakowianie pokazali się z dobrej strony i nie pozwolili tyszanom na zbyt wiele w tym spotkaniu.