zklepy.pl
Image default

Trzyletni kontrakt kapitana GieKSy! Przedłużona umowa Pasiuta

Choć kontrakt Grzegorza Pasiuta był ważny jeszcze przez kolejny sezon, włodarze GKS-u Katowice nie chcieli zwlekać do końca umowy. 35-letni napastnik złożył dziś podpis, który wiąże go z GieKSą przez kolejne trzy sezony!

Grzegorz Pasiut tworzył w zeszłym sezonie piekielnie skuteczny tercet wespół z Bartoszem Fraszką i Patrykiem Wronką. Zawodnicy ci mieli nieoceniony udział w zdobyciu pierwszego od 52 lat tytułu mistrzowskiego GKS-u Katowice.

Po sezonie, Wronka postanowił poszukać nowych wyzwań i związał się z Comarch Cracovią. Pod znakiem zapytania stanęła również przyszłość „Profesora”, który po tak fenomenalnym sezonie nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Nic dziwnego, skoro w 33 meczach sezonu zasadniczego zdobył 49 punktów (21 goli, 28 asyst). Kolejne 17 „oczek” (10 goli, 7 asyst) dołożył w 16 spotkaniach play-offowych, zwieńczonych złotym medalem.

Choć jego kontrakt był ważny jeszcze przez rozgrywki 2022/2023, klubowi włodarze postanowili dmuchać na zimne, oferując mu nową, trzyletnią umowę.

Grzegorz jest związany z GKS-em już od kilku lat i zawsze w tym okresie prezentował wysoką formę sportową. Co ważne, jego doskonałe statystyki indywidualne w poprzednim sezonie przełożyły się także na wielki sukces całej drużyny. Jego dotychczasowy kontrakt był ważny jeszcze na najbliższy sezon, ale postanowiliśmy docenić jego wkład w osiągnięcia GieKSy. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by związać się z nim na jeszcze dłużej. Znając profesjonalizm Grzegorza i jego podejście do sportu, wiem, że stać go na to, by jeszcze długo utrzymywać wysoką dyspozycję. Cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie i możemy mieć pewność, że kapitan naszej drużyny jeszcze przez trzy lata będzie filarem GieKSy – takimi słowami opisał go Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja na lodzie GKS-u Katowice na łamach oficjalnej strony klubu.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Najnowsze artykuły

GKS Tychy bez kolejnych czterech zawodników. Fala pożegnań

Mikołaj Pachniewski

GKS Tychy chce pozyskać dwukrotnego mistrza Polski z Katowic

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia Oświęcim z roszadą na ławce trenerskiej?

Redakcja

Skomentuj