Znajdziesz nas też tutaj:
fot. nhl.com

NHL

Tuukka Rask wróci do gry? Podpisał próbny kontrakt z Providence Bruins

Tuukka Rask to jeden z najbardziej ikonicznych hokeistów nowoczesnej historii Boston Bruins. Bramkarz będący ulubieńcem kibiców rozegrał dla „Niedźwiadków” 14 sezonów. Przed rozpoczęciem 15. kampanii powstrzymała go operacja biodra, jaką przeszedł w lipcu ubiegłego roku. Rask poczynił jednak pierwszy krok w stronę tego, by powrócić do gry na najwyższym poziomie.

Tuukka Rask związał się bowiem próbnym kontraktem z farmerską ekipą Boston Bruins – Providence Bruins. Wszystko wskazywało na to, że już dziś miałby on otrzymać szansę powrotu do hokeja. Mecze Providence z Lehigh Valley Phantoms zostały jednak przełożone ze względu na zakażenia koronawirusem wśród rywali Bruins. Kolejny mecz zaplanowano dopiero na 15 stycznia. Providence Bruins zmierzą się wówczas z Hartford Wolf Pack.

Przed sezonem w ekipie Boston Bruins trener Bruce Cassidy postawił na bramkarski duet tworzony przez Jeremy’ego Swaymana oraz Linusa Ullmarka. Zarówno odczucia sztabu, jak i samego zawodnika są pozytywne. Można się zatem spodziewać, iż wyżej wymienionej dwójce wkrótce przybędzie nowy rywal o miejsce między słupkami.

Przy nazwisku Raska widnieje rekord w liczbie wygranych meczów wśród bramkarzy Bruins. Ma ich na koncie aż 306. Ponadto, w 2014 roku sięgnął po Trofeum Veziny, przyznawane najlepszym zawodnikom. W 2020 znalazł się z kolei w finałowej stawce nominowanych. Dwukrotnie zaprowadził swą drużynę do finałów Pucharu Stanleya: w 2013 i 2019 roku. W 2011 roku mógł z kolei podnieść najcenniejsze trofeum w świecie hokeja, lecz wówczas w play-offach bronił Tim Thomas.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły