zklepy.pl

Tyczyński ma nowy klub. Powalczy o awans do ekstraligi?

Damian Tyczyński został oficjalnie zaprezentowany jako nowy napastnik słowackiego pierwszoligowca – HK Martin. Hokeista z Krynicy-Zdroju podpisał roczny kontrakt, który w przypadku awansu jego ekipy do Tipsport Extraligi zostanie przedłużony o kolejny sezon.

Potwierdziły się nasze doniesienia z poprzedniego tygodnia. Damian Tyczyński wciąż będzie rywalizował na poziomie pierwszej ligi słowackiej. Jego nowym klubem został HK VITAR Martin, który w przyszłym sezonie z pewnością będzie chciał włączyć się do walki o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy naszych południowych sąsiadów.

W poprzednim sezonie ekipa z Martina doszła aż do finału fazy play-off, gdzie nie sprostała jednak Vlci Żylina. „Wilki” zapewne znów będą najgroźniejszym konkurentem do awansu, gdyż w minionych rozgrywkach przegrali oni baraż o ekstraligę z MHk 32 Liptowski Mikułasz. W nadchodzącej kampanii zwycięzca SHL awansuje bezpośrednio do Tipos Extraligi.

Co ciekawe, w ćwierćfinałach HK Martin odprawił z kwitkiem Spartaka Dubnica, a więc poprzedni klub Tyczyńskiego. „Tyczka” dołączył do niego w trakcie sezonu, po rozstaniu z HK Nowa Wieś Spiska. W 19 meczach sezonu zasadniczego zdobył 21 punktów (5 goli, 16 asyst). Kolejne 7 „oczek” (1 gol, 6 asyst) dołączył w 7 spotkaniach play-offów.

Umowa 22-letniego napastnika będzie ważna przez najbliższy rok. W przypadku awansu HK Martin do słowackiej ekstraligi, zostanie ona przedłużona automatycznie o kolejny sezon.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz