zklepy.pl
Image default

Tyczyński opuścił Nową Wieś Spiską! Powrócił na zaplecze słowackiej ekstraligi

Damian Tyczyński nie jest już zawodnikiem HK Nowa Wieś Spiska. 21-letni napastnik, który w poprzednich rozgrywkach odegrał kluczową rolę w powrocie ekipy ze Spisza do słowackiej ekstraligi nie cieszył się w trwającym sezonie już tak sporym zaufaniem ze strony pracodawców. Wychowanek krynickiego hokeja będzie występował teraz na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej na Słowacji, gdyż związał się ze Spartakiem Dubnica.

Damian Tyczyński trafił do Nowej Wsi Spiskiej w końcówce sezonu 2019/2020 po udanym indywidualnie sezonie w barwach Zagłębia Sosnowiec. Dla polskiego napastnika nie był to pierwszy kontakt z klubem z kraju koszyckiego. W latach 2015 – 2018 występował tu bowiem w grupach młodzieżowych. Przełom nastąpił w rozgrywkach 2020/2021, kiedy to Tyczyński był wiodącą postacią zespołu w sezonie zasadniczym, a bardzo dobrą formę przełożył na rundę play-off, która zakończyła się niespodziewanym awansem HK Nowa Wieś Spiska w starciu z faworyzowanymi Vlci Żylina.

W trwającym sezonie Tipos Extraligi „Tyczka” wystąpił w 25 meczach, notując 15 punktów za 4 gole i 11 asyst. W klasyfikacji plus/minus wypadł na +4, a na ławce kar przesiedział 8 minut. Statystyki te nie były jednak zadowalające dla słowackiego klubu.

Tyczyński skierował teraz swe kroki o szczebel niżej, wiążąc się ze Spartakiem Dubnica. Ekipa z kraju trenczyńskiego plasuje się obecnie na szóstej pozycji w tabeli TIPOS SHL, zgarniając w 25 meczach 42 punkty. Co ciekawe, jego kontrakt jest skonstruowany tak, iż w przypadku dobrej postawy może zostać on powołany do składu ekstraligowej Dukli Trenczyn, która jest klubem patronackim Spartaka.

Już wkrótce na naszych łamach ukaże się wywiad z Damianem Tyczyńskim. Przybliży on szczegóły swego odejścia z Nowej Wsi Spiskiej.

Najnowsze artykuły

Wychowanek Podhala zachwyca! Ma szansę zadebiutować w lidze słowackiej

Jan Stepiczew

Gabriel Wsół zadebiutował w juniorskiej lidze w Szwajcarii, zyskał potężnego agenta

Mikołaj Pachniewski

Jakub Ślusarczyk zagra w Chance Lidze

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj