Tyczyński punktuje w szalonym meczu [WIDEO]

TSS Group Spartak Dubnica wygrała po dogrywce z HC Topoľčanami 4:3. Trzy asysty zanotował reprezentant naszego kraju – Damian Tyczyński. W samym meczu sędziowie nałożyli ponad 300 minut kar na zawodników obu drużyn.

Początek meczu należał do gospodarzy. To właśnie oni otworzyli wynik spotkania. W 10. minucie spotkania Hugo Kovac wpisał się na listę strzelców, a zaraz po nim sztukę tę powtórzył Michal Kluka. Drużyna z Dubnicy musiała więc odrabiać dwie bramki. Pierwszy krok w stronę remisu goście wykonali na pięć sekund przez pierwszą przerwą. Po wygranym wznowieniu krążek trafił do Damiana Tyczyńskiego, wrzucił krążek w stronę Šimona Betáka, a ten przekierował tę wrzutkę kompletnie zaskakując golkipera.

Druga tercja obfitowała nie w gole, a w kary. W 29. minucie doszło do sytuacji gdzie biło się równocześnie kilku zawodników. W efekcie czego arbitrzy nałożyli aż 234 minuty karne! Dwie minuty później znów doszło do nieprzepisowej wymiany ciosów. Tym razem jednak karnych minuty było “zaledwie” 59. Trzeba też przyznać jedno. Końcówki tercji w wykonaniu Spartaka Dubnica były imponujące. Na sekundę przed końcem drugiej tercji Roman Vaňo wyrównał wynik spotkania.

Bijatyka w drugiej tercji

W trzeciej tercji było już znacznie spokojniej względem drugiej. W 45. minucie znów gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Milosa Bystricana. Na odpowiedź przyjezdnych nie musieli jednak długo czekać. Trzy minuty później Oliver Ďuriš znów dał swojej drużynie remis. Warto zaznaczyć, że drugą asystę przy trafieniu swojego kolegi zapisał Damian Tyczyński.

Mecz nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry, więc o wyniku musiała przesądzić dogrywka. Jak szybko się zaczęła tak szybko się skończyło Oliverowi Ďurišowi wystarczyło zaledwie 48 sekund by skierować krążek do bramki. Zanim jednak to zrobił otrzymał znakomite podanie od naszego rodaka, a jemu samemu wystarczyło tylko skierować łopatkę kija w dobrą stronę.

Popularny Tyczka w tym sezonie na zapleczu słowackiej Extraligi rozegrał dotychczas dziewięć spotkań. Zdobył jedną bramkę i sześciokrotnie zapisywał asysty na swoje konto. Jego drużyna zajmuje obecnie 7. lokatę i zwycięstwem z HC Topoľčanami zakończyli serię porażek, która trwała przez cztery spotkania.

HC Topoľčany – TSS Group Spartak Dubnica 3:4d. (2:1, 0:1, 1:1, 0:1)
1:0 – Kováč – Gubo, Lašso (09:05),
2:0 – Kluka – Tomčák, Gergel (10:41),
2:1 – Beták – Tyczyński, Kristin (19:55,5/4),
2:2 – Vaňo – Beták, Ďuriš(39:59, 5/4),
3:2 – Bystrican – Legalin, Kluka (44:15, 5/4),
3:3 – Ďuriš – Beták, Tyczyński (47:48, 5/4),
3:4 – Ďuriš – Tyczyński, Beták (60:48, 4/3).