Znajdziesz nas też tutaj:

Polacy za granicą

Tyczyński wśród najlepszych graczy lutego w SHL! Wyróżnienie dla polskiego napastnika

Ostatnia świetna forma Damiana Tyczyńskiego została doceniona przez SHL, która opublikowała nazwiska najlepszych graczy lutego. Co więcej, w tych rozgrywkach znalazł się zaledwie jeden zawodnik, który w lutym zdobył więcej punktów niż wychowanek KTH Krynica. „Tyczka” nie miał z kolei sobie równych wśród asystentów.

W uzasadnieniu wyboru Damiana Tyczyńskiego zwrócono uwagę na fakt, iż stał się on „reżyserem” gry Spartaka Dubnica. Znajduje to odzwierciedlenie w liczbach. Polski napastnik zgromadził w lutym 4 gole, do których dołożył aż 11 asyst. Postawa 22-letniego hokeisty przełożyła się także na wyniki jego zespołu. Między 8 a 18 lutego Spartak wygrał pięć spotkań z rzędu.

Co ciekawe, żaden z zawodników nie zdobył większej liczby asyst, co Tyczyński. Szczególnie ważne podania zanotował on w starciu z HC Topoľčany. Dzięki trzem asystom przyłożył się walnie do zwycięstwa jego ekipy (4:3 po dogrywce). Łącznie, od przenosin do Dubnicy rozegrał on 17 meczów. Zainkasował w nich 5 goli oraz 13 asyst.

Najlepszy bramkarz: Stanislav Škorvánek (Vlci Żylina).

Najlepszy obrońca: Dominik Trška (HK Spartak Dubnica).

Najlepszy strzelec: Sebastián Šmida (Vlci Żylina).

Najlepszy podający: Damian Tyczyński (HK Spartak Dubnica).

Najlepszy atak: Sebastián Šmida, Šimon Petráš, Matěj Macek (Vlci Żylina) i Damian Tyczyński, Miroslav Kristín, Šimon Beták (HK Spartak Dubnica).

Najlepsza drużyna: Vlci Żylina.

Najlepsza kolejka: 43.

Najlepszy gol: Róbert Huna (Vlci Żylina).

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły