Tyczyński z czterema punktami! Jego drużyna wysoko pokonała rywali

Drużyna HK Spartak Dubnica wygrała 9:3 z HK Levice. Damian Tyczyński grający dla zespołu z Dubnicy zanotował cztery punkty za dwa gole i dwie asysty. To trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu, w którym gra polski napastnik.

Pierwsza tercja rozpoczęła się wręcz rewelacyjnie dla gospodarzy. Wynik już w 40 sekundzie meczu otworzył Šimon Beták. Nie minęła nawet minuta, a Damian Tyczyński znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i umieścił krążek pomiędzy jego parkanami. Następnie gra nieco zwolniła, a na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 17. minuty, kiedy prowadzenie podwyższył Filip Ondruš.

W 26. minucie, już podczas drugiej odsłony, goście znaleźli się pod ścianą wobec naporu gospodarzy. Jeden z obrońców wybił krążek wprost pod nogi Damiana Tyczyńskiego, a ten do Mateja Sikeli który mocnym strzałem z nadgarstka dał swojej drużynie czterobramkowe prowadzenie. Minutę później było już 5:0 za sprawą Nicolasa Ferenyiego.

Kilka chwil później, gospodarze prowadzili już 6:0, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się popularny “Tyczka”. Reprezentant Polski dopadł do krążka odbitego przez golkipera gości i po przeciągnięciu bramkarza, oddał strzał w krótki róg. 115 sekund później polski napastnik wykazał się dobrym przeglądem pola i zagrał za bramkę do Ondreja Ďuriša, a ten przed bramkę do Šimona Betáka, który pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Na chwilę przed drugą przerwą, goście w końcu zdobyli gola. Podczas gry w przewadze Josef Mihalik zmniejszył dystans do rywali.

Hokeiści z Levic lepiej rozpoczęli też trzecią tercję. Dmitrij Worobjew w 44. minucie zdobył drugiego gola dla swojego zespołu. Gospodarze zanotowali jeszcze dwie bramki. Trzeciego gola w tym meczu zdobył Šimon Beták. W 55. minucie dziewiątą bramkę dla gospodarzy zdobył Martin Andrisik. Goście zdołali odpowiedzieć zaledwie raz. René Svitana zmniejszył stratę do rywala, ale był to gol tylko na otarcie łez.

Drużyna Damiana Tyczyńskiego wygrała 9:3 i w ligowej tabeli zajmuje 7. lokatę z dorobkiem 58 punktów. Polski napastnik na zapleczu słowackiej extraligi zgromadził 12 punktów za 3 gole i 9 asyst.

HK Spartak Dubnica – HK Levice 9:3 (3:0, 4:1, 2:2)
1:0 – Beták – Mikuš, Tábi (00:40),
2:0 – Tyczyński – Vaňo, Sikela (01:26),
3:0 – Ondruš – Mikuš, Hegyi (16:54, 5/4),
4:0 – Sikela – Tyczyński (26:39),
5:0 – Ferenyi – Hegyi, Trška (27:46),
6:0 – Tyczyński – Vaňo, Sikela (32:05),
7:0 – Beták – Ďuriš, Tyczyński (33:50, 5/4),