zklepy.pl
Image default

Typy na 16. kolejkę. Cracovia i Sanok pokonają osłabionych rywali?

Niedzielna kolejka nie była dla nas szczególnie udana. Szybko jednak przyszedł czas na rehabilitację. We wtorkowej kolejce stawiamy na zespoły, których przeciwnicy będą szczególnie osłabieni.

 

18:30 Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim

Cracovia po wygranej w Toruniu będzie chciała kontynuować podążanie zwycięskim szlakiem. Wydaje się, że wicemistrzowie Polski są w uprzywilejowanej pozycji, bowiem oświęcimianie do Krakowa w zdziesiątkowanym składzie. Oprócz wcześniej kontuzjowanych, nie zagrają również Łukasz Krzemień (poważna kontuzja nosa i oczodołu) oraz Cole MacDonald. To sprawia, że Tom Coolen ma do dyspozycji zaledwie trzech (!) nominalnych obrońców. Takim składem nie można równorzędnie rywalizować, grając mecze na najwyższych obrotach co dwa dni. Pomimo faktu, że oświęcimianie są na fali i wygrali ostatnie cztery mecze, to najzwyczajniej w świecie może im zabraknąć sił.

Trener Roháček ma już do dyspozycji wszystkich nowych zawodników i na pewno przygotuje zespół tak, by wykorzystać braki rywala. Krakowianie mają też w głowach, że będzie to ważny mecz w kontekście walki o awans do Pucharu Polski. Ponadto “Pasy” zwyciężyły w ostatnich 4 z 5 bezpośrednich starć z biało-niebieskimi. Typujemy, że to gospodarze będą górą we wtorkowy wieczór.

Zwycięzca (z dogrywką i karnymi)

Typ: Comarch Cracovia.
Kurs: 1,80.

19:00 Zagłębie Sosnowiec – Ciarko STS Sanok

Kolejny mecz, w którym jeden z zespołów będzie wyraźnie osłabiony. W szeregach sosnowiczan zabraknie najlepszego strzelca Jewgienija Nikiforowa oraz Michała Bernackiego, któremu odnowił się uraz barku. To sprawia, że siła rażenia Zagłębia ulega znacznemu osłabieniu. Dokładając do tego dziurawą obronę i niepewnego bramkarza – przepis na kłopoty mamy gotowy. Do tego sosnowiczanie łapią dużo kar i dają przeciwnikowi szanse na skarcenie w grze w liczebnej przewadze. Sanoczanie na ten moment prezentują bardziej dojrzały hokej i mają w swoich szeregach co najmniej kilku zawodników, którzy potrafią trafić do siatki. Na dodatek podopieczni Marka Ziętary odpoczywali od czwartku, co sprawi, że na pewno będą mieli więcej sił, niż gospodarze, którzy w niedzielę do ostatnich minut walczyli o zwycięstwo z Podhalem. Cztery z ostatnich pięciu meczów tych drużyn padło łupem STS-u i typujemy, że i dziś będzie podobnie.

Zwycięzca (z dogrywką i karnymi)

Typ: Ciarko STS Sanok.
Kurs: 1,98.

 

Najnowsze artykuły

Siódma kolejka THL! AKO z kursem 12,58

Jan Stepiczew

Startuje nowy sezon THL! AKO z kursem 6,65

Jan Stepiczew

Obstawiaj PHL z Betclic. Play-offy czas zacząć!

Redakcja

Skomentuj