zklepy.pl
Image default

Tyscy defensorzy na dłużej w piwnym mieście

GKS Tychy poinformował dziś o rozstaniu z Peter Novajovským oraz Patrykiem Kogutem, teraz natomiast zdradził, kto wciąż będzie reprezentował barwy trójkolorowych w nadchodzącym sezonie. Z ekipą z piwnego miasta na dłużej związało się dwóch doświadczonych defensorów.

Dla Bartłomieja Pociechy będzie to już ósmy sezon rozgrywany w tyskich barwach. Kryniczanin zawitał do miejscowego GKS-u w 2014 roku po niedługiej przygodzie w STS-ie Sanok. W tym czasie dał się poznać jako obrońca, który potrafi zagwarantować kilka ważnych trafień w sezonie. W minionym sezonie w 45 spotkaniach zanotował 7 bramek oraz 17 asyst, co złożyło się na dorobek 24 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Jego licznik minut karnych zatrzymał się na 24 minutach.

O wiele krótszy rozdział w Tychach zapisuje właśnie Marek Biro, który w grudniu był częścią zagranicznego zaciągu stranieri. Brycen Martin oraz Konsta Mesikämmen opróżnili już swoje szafki i pożegnali się z drużyną, 33-letni Słowak wciąż będzie jednak przywdziewał zielono-czarno-czerwone barwy. Wpisuje się on raczej w schemat tradycyjnego obrońcy, skupiającego się na w destrukcji, toteż na jego dorobek złożyły się ledwie 3 punkty (1 bramka i 2 asysty) wywalczone w 24 meczach. Na ławce kar spędził 12 minut.

Pierwszy z wymienionych podpisał kontrakt obowiązujący do 2023 roku, drugi z nich natomiast parafował umowę obowiązującą do 2022 roku.

Najnowsze artykuły

Jeziorski: Robimy z bramkarzy rywali bohaterów

Mateusz Pawlik

Liga pod lupą: Po dwóch tygodniach rozgrywek

admin

Jest przełom. Będzie remont na krakowskim lodowisku

Mikołaj Pachniewski

Zostaw komentarz