zklepy.pl
Image default

Tyski kredyt zaufania. Trener Majkowski i spółka na dłużej z GKS-em

Brązowy medal to dorobek, który na pewno nie zaspokaja apetytów tyskich kibiców. Klubowi działacze podjęli jednak decyzję o kontynuacji projektu, na czele którego stoi Krzysztof Majkowski.

 

GKS Tychy poinformował dziś o pierwszych decyzjach kadrowych. Wiadomo już, że sztab kadrowy ekipy z piwnego miasta nie ulegnie radykalnym zmianom. Krzysztof Majkowski, Arkadiusz Sobecki oraz Adam Bagiński otrzymali spory kredyt zaufania, parafując nowe umowy obowiązujące do 30 kwietnia 2022 roku.

Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że osiągnęliśmy wynik poniżej naszych oczekiwań i ambicji. W takiej sytuacji najprościej byłoby dokonać rewolucji w sztabie szkoleniowym. My jednak nie chcieliśmy iść drogą na skróty. Krzysztof Majkowski jest naszym wychowankiem, który przez wiele lat zostawiał serce i zdrowie na lodzie. Często zapominamy w Polsce o zasłużonych zawodnikach. My chcemy iść inną drogą i opierać klub właśnie na takich fundamentach – powiedział na łamach oficjalnej strony Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Przypomnijmy, iż Krzysztof Majkowski przejął obowiązki pierwszego trenera w styczniu ubiegłego roku po rezygnacji Andrieja Gusowa. Wcześniej pełnił natomiast funkcję asystenta białoruskiego szkoleniowca, pomagał również w prowadzeniu drużyny Jiříemu Šejbie.

Arkadiusz Sobecki i Adam Bagiński – podobnie jak Majkowski – to również byli wieloletni zawodnicy GKS-u Tychy. Pierwszy z wymienionych po zakończeniu sportowej kariery przekazuje swoje bramkarskie doświadczenie tyskim golkiperom, drugi natomiast po zawieszeniu łyżew na kołku asystuje popularnemu „Majakowi”.

 

Źródło: gkstychy.info.

Najnowsze artykuły

Polacy postawili twarde warunki! Świetna postawa na tle gwiazd NHL

Kacper Tomasz Langowski

Paś: Jesteśmy pozytywnie nastawieni

admin

THL: Powrót ograniczeń dla zawodników zagranicznych i kadry U20

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj