zklepy.pl

Udana próba generalna. Czyste konto Raszki

Reprezentacja Polski wygrała w drugim spotkaniu podczas zgrupowania w Jastrzębiu-Zdroju. Dziś podopieczni wygrali 3:0 z miejscową ekipą JKH, a już jutro wyruszą na Słowację.

Starcie z JKH GKS-em Jastrzębie było dla reprezentantów Polski próbą generalną przed nadchodzącym turniejem kwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022, jaki już 26 sierpnia rozpocznie się w Bratysławie. W poprzednim spotkaniu biało-czerwoni rozbili w pył Re-Plast Unię Oświęcim, notując okazały wynik 7:1. Jastrzębianie nie mogli skorzystać z usług czterech zawodników powołanych do reprezentacji, choć w ich barwach wystąpili Michał Kieler i Jauhienij Kamienieu, który już jutro uda się z resztą zespołu na Słowację.

Mając w pamięci piątkowe spotkanie, początkowa dominacja gospodarzy meczu mogła stanowić drobne zaskoczenie. Polacy przetrwali jednak napór JKH i sami zaczęli kreować sobie dobre sytuacje. Sygnał do ataku groźnym strzałem rzucił Grzegorz Pasiut, lecz Michał Kieler błysnął bezbłędną interwencją. Już chwilę później przed dobrą szansą stanął Alan Łyszczarczyk, który – zamiast kończyć indywidualnie akcję – zdecydował się odegrać krążek do Pasiuta, co zostało odczytane przez defensorów rywala. Strzelecką niemoc przełamał w końcu Paweł Zygmunt, wykorzystując dogranie Patryka Wronki.

W drugiej tercji uwypukliła się przewaga „Orłów”. Znalazło to swoje potwierdzenie w dwóch bramkach zdobytych przez Zygmunta i Grzegorza Pasiuta. Warto dodać, że trafienie kapitana GieKSy padło w liczebnej przewadze, gdy błysnął znakomitą celnością przy strzale z dystansu.

Jastrzębianie z przytupem mogli rozpocząć ostatnie dwadzieścia minut spotkania. Niedługo po pierwszym wznowieniu okazję sam na sam zmarnował jednak Roman Rác, a kilka chwil później w poprzeczkę trafił Frenks Razgals. Nie uświadczyliśmy jednak już bramek, a Ondřej Raszka zachował czyste konto.

Dwa zwycięstwa tuż przed turniejem są oczywiście dobrym prognostykiem przed kwalifikacjami, ale ranga drużyn, z którymi już wkrótce przyjdzie się zmierzyć Polakom jest znacznie większa. W pierwszym spotkaniu zmierzymy się z reprezentacją Białorusi.

JKH GKS Jastrzębie – Polska (0:1, 0:2, 0:0)
0:1 – Paweł Zygmunt – Patryk Wronka (14:37),
0:2 – Paweł Zygmunt – Grzegorz Pasiut (28:08)
0:3 – Grzegorz Pasiut (30:50, 5/4).

Najnowsze artykuły

Znamy pary ćwierćfinałowe! Jest małe zaskoczenie

Mikołaj Pachniewski

Tauron Hokej Liga. Kto z kim w play-off? “Nie będzie kombinacji”

Mikołaj Pachniewski

Jak w kalejdoskopie. Osiem goli przy Chemików 4, marsz triumfalny Unii

Redakcja

Zostaw komentarz