zklepy.pl
Image default

Udany rewanż Re-Plast Unii. Wielkie emocje w “Świętej Wojnie”

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Tychy 2:1, udanie rewanżując się za półfinał Pucharu Polski. W meczu nie zabrakło kontrowersji i emocji, a o wszystkim rozstrzygnął gol Krystiana Dziubińskiego z początku 3. tercji.

Kolejna odsłona “Świętej Wojny” była dla oświęcimian okazją do rewanżu za niedawny półfinał Pucharu Polski. Obie ekipy postawiły przede wszystkim na zorganizowaną grę w defensywie – nikt nie chciał stracić gola jako pierwszy. Pierwsza tercja toczona była w szybkim tempie, ale brakowało właśnie goli.

Te padły dopiero po przerwie. Najpierw ładną akcję Romana Diukowa strzałem w okienko wykończył Mark Kaleinikovas, a kilkanaście minut później jeszcze piękniejszym trafieniem odpowiedział Christian Mroczkowski. Kanadyjczyk z polskim paszportem minął obrońców Unii, jak tyczki i posłał krążek w okienko. Wcześniej dobrą okazję miał też Filip Komorski, ale tylko obił spojenie.

Znów nie brakowało sędziowskich kontrowersji. Decyzje arbitrów budziły zdziwienie i zdenerwowane wśród oświęcimskiej publiczności. Szczególnie dziwna była sytuacja, gdy po golu Krystiana Dziubińskiego, sędziowie długo naradzali się, by ostatecznie gola uznać.

Kolejne minuty to wiele prób tyszan i kontry oświęcimian, ale zarówno z jednej, jak i drugiej strony nie przyniosło to zmiany wyniku. Tyszanie na 1,5 minuty przed końcem wycofali bramkarza i szukali wyrównania. Zamiast gola, doszło jednak do potężnej bójki, której prowodyrem był Filip Komorski, który uderzył kijem Linusa Lundina.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
1:0 – Mark Kaleinikovas – Roman Diukow (22:21),
1:1 – Christian Mroczkowski – Radosław Galant, Bartłomiej Jeziorski (34:19),
2:1 – Krystian Dziubiński (40:13).

Unia: Lundin – Ackered, Diukow; Dziubiński, Olsson Trkulja, Sadłocha – Valtola, Uimonen; Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuška, Jākobsons; Denyskin, Krzemień, Kaleinikovas – Noworyta, Prusak, Łoza.

Tychy: Fučík – Jaśkiewicz, Kaskinen; Korenczuk, Komorski, Łyszczarczyk – Pociecha, Ciura; Mroczkowski, Rác, Bukowski– Bryk, Nilsson; Gościński, Turkin, Padakin – Krzyżek, Bizacki; Ubowski, Galant, Marzec.

Najnowsze artykuły

Podwójne „final four” dla Festiwalu Hokeja! Młodzi Polacy błysnęli na międzynarodowych turniejach

Redakcja

Re-Plast Unia Oświęcim mistrzem Polski! Powrót na tron po 20 latach

Mikołaj Pachniewski

Re-Plast Unia wróciła do gry! Będzie siódmy mecz

Mikołaj Pachniewski

Skomentuj