Znajdziesz nas też tutaj:
fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Transfery

Ukraiński obrońca wzmocnił KH Energę Toruń. Grał już w PHL

Wołodymyr Ałeksiuk to nowy zawodnik KH Energi Toruń. Ukrainiec w przeszłości grał już w PHL i reprezentował barwy Podhala Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie i PKH Gdańsk.

Ałesksiuk jest dobrze znany polskim kibicom, bo w PHL spędził trzy sezony. Z JKH w sezonie 2014/2015 sięgnął po wicemistrzostwo Polski. Później grał również w Podhalu Nowy Targ i PKH Gdańsk. W swoim CV ma również występy w ekstralidze Kazachstanu, Białorusi i Rumunii i rosyjskiej trzeciej lidze. Jednak najwięcej spotkań rozegrał w rodzimej lidze. Przy 359 meczach udało mu się ośmiokrotnie sięgnąć po mistrzostwo Ukrainy i raz po brązowy medal. Dwa razy wznosił również Puchar Kontynentalny.

Były reprezentant Ukrainy dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (181 cm, 83 kg), a także posługuje się prawym uchwytem kija, co stanowi dodatkowy atut. 34-latek w grodzie Kopernika ma przywdziać bluzę na nr 7.

Dla KH Energi Toruń to już trzeci transfer ukraińskiego zawodnika. Wcześniej do zespołu dołączyli: Ilja Korenczuk oraz Iwan Sawczenko.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


fit&gym


betclicOstatnie artykuły