Znajdziesz nas też tutaj:

Transfery

Umowy wychowanków. Młodzi gracze na dłużej z STS-em

W przyszłym sezonie pierwszy zespół Ciarko STS-u Sanok zostanie zasilony świeżą krwią. Pierwsza drużyna będzie wzmocniona dwoma wychowankami: Louisem Miccolim oraz Damianem Gindą.

Zarówno Damian Ginda oraz Louis Miccoli swoje pierwsze hokejowe kroki stawiali w ekipie Niedźwiadków Sanok. W poprzednim sezonie występowali na taflach Młodzieżowej Hokej Ligi.

Ginda miał już szansę do debiutu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2020/2021, a więc tuż po powrocie ekipy z grodu Grzegorza do struktur Polskiej Hokej Ligi, rozegrał on 30 spotkań. W zeszłym sezonie nie cieszył się już jednak tak dużym zaufaniem trenera Marka Ziętary. Z jego usług nie zdecydowali się skorzystać także Marcin Ćwikła oraz Miika Elomo.

Miccoli stanie z kolei przed szansą do debiutu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. 20-latek urodził się w niemieckim Chemnitz i to tam w latach 2019 – 2021 rozwijał swą karierę. W minionych rozgrywkach zdecydował się powrócić na Podkarpacie, gdzie był wyróżniającą się postacią zaplecza STS-u.

Zestawienie transferów 2022/2023.

Ostatnie artykuły